E3: De Nintendo Stand
Artikel | -De Nintendo-fans gingen afgelopen dinsdag uit hun dak toon ome Reggie zei dat er 27 spellen voor de Wii speelbaar zouden zijn op de beursvloer. Reggie vergat daarbij wel even te vermelden dat je daarvoor drie uur in de rij moest staan om binnen te komen, om vervolgens nogmaals meer dan een uur te wachten als je een spel als Mario wilt spelen. Wij hadden gelukkig een afspraak met de mensen van Nintendo en konden daarom de rij lekker overslaan om met de Wii te spelen.
Voordat ik het daarover ga hebben, wil ik eerst het Nintendo DS-aanbod bespreken. Deze is namelijk zeer groot en gevarieerd. Je kunt er platform-spellen als New Super Mario Bros en Yoshi’s Island 2 spelen, maar ook games die het vooral van de touch functies moeten hebben zoals Point Blank of het geniale Elite Beat Agents. Verder heb ik even gekeken naar Final Fantasy III die er fantastisch uit ziet en heb ik met Brain Age een schrijfblok gewonnen.
Dan de Wii stand. Voordat we de Wii zelf konden spelen kwamen we langs een rond draaiend platform, waar Wii Sports Tennis, dat ene dirigentenspel en een drumdemo werd gedemonstreerd. Vooral het tennisspel trok mijn aandacht, omdat de twee medewerkers van Nintendo elkaar met enorme slagen probeerde te verslaan. Vervolgens kwamen we langs de vitrine waar de accessoires van de Wii, zoals de conventionele controller en de zapper, tentoongesteld stonden. En daarna was het vooral zwart van de mensen. Het was echt onmens druk, je kon je kant nauwelijks keren en de rijen maakte je deprimerend.
Maar als je dan eenmaal aan de beurt was, dan vergat je de pijn aan je voeten en de ellende van het wachten meteen. Het spelen met de Wii is namelijk enorm leuk. Ik begon met een tech demo waarbij je op verschillende doelen moest schieten en mij vooral aan Duck Hunt deed denken. Mark was daarentegen druk aan het tennissen terwijl Jeroen weer op zijn beurt de golf baan aan het verkennen was. Allemaal leuke spellen, maar het echte vuurwerk kwam pas later. Ikzelf heb Metroid, Zelda en Mario overgeslagen, omdat ik dankzij een andere afspraak die daarna kwam er simpelweg geen tijd voor had.
Als troost was er echter Sonic Wildfire, waar de rij ietsjes korter voor was. Na een half uur krijg ik de controller in mijn handen gedrukt en beleefde ik de beste Sonic ervaring sinds Sonic 3. De snelheid, de visuele pracht, de uistekende camera en de innovatieve controller vallen samen in een prachtige game. Sega fan pur sang Jeroen was dat met me eens, maar vond Zelda toch een stuk leuker.
Sterker nog, ik heb Jeroen nog nooit zo blij gezien. Als een enthousiast kind glunderde hij van geluk en vertelde hij mij hoe fantastisch de besturing was. Verwacht deze week nog een uitgebreidere impressie van hem. Hetzelfde geldt voor Mark, die Super Mario Galaxy ging uitproberen en vreselijk enthousiast was. Ook van hem komt er natuurlijk nog een impressie.
Andere spellen die voor de Wii speelbaar waren zijn Red Steel, Project H.A.M.M.E.R., Monkey Ball, Spongebob en nog veel meer. Dus ook bij Nintendo viel er van alles te beleven, maar moest je in vergelijking met de andere stands daar wel wat langer op wachten. Had je daar het geduld voor, dan werd je gelukkig ook dik en dik beloond!

Registreer nu!