Wii - E3 Special
Artikel | -Wat een E3 zeg. Een Nintendo blow-out van games vond plaats op de vooravond van de E3-expo bij de Nintendo Press Conference, waar InsideGamer live verslag van deed. Sander kan in zijn Xbox 360-update lullen wat hij wilt, maar ik blijf er bij dat Nintendo gewoon de show stal met een aantal verwachte en niet-verwachte potentiële toppers, bij elkaar opgeteld in totaal maar liefst 47 aangekondigde exclusieve games, and counting...
In ieder geval: de enorme hoeveelheid aan potentiële topgames is zonder veel problemen op te noemen. Hier in deze update zullen we terugblikken op deze bijzondere E3, en zullen we tevens de standaardzaken behandeld zoals je gewend bent. Zo gaat mijn collega Sander, die van de Xbox 360 Update dus, zijn visie over de Wii met jullie delen, maar dit kun je beter niet al te serieus nemen. Eerst gaan we het belangrijkste Wii-nieuws van de E3 behandelen. Veel plezier met lezen!
http://media.insidegamer.nl/dump/1148469152.jpg
http://media.insidegamer.nl/logos/97.gif“Nintendo Wii kost maximaal 25.000 Yen” De Nintendo Wii zou volgens het Japanse magazine Famitsu niet meer dan 25.000 Japanse Yen gaan kosten in Japan, wat neer komt op zo’n 174 euro. Nou moeten we eerlijk zijn dat dit een prijs is waardoor de console wel erg aantrekkelijk is. Voor de prijs van één PlayStation 3 kun je namelijk drie Wii-consoles kopen.
Nintendo zou deze informatie hebben vrijgegeven op een persconferentie waarin men de jaarcijfers van het bedrijf bekend heeft gemaakt. En laat het nou juist zo zijn dat deze persconferentie daadwerkelijk heeft plaatsgevonden, maar dat we nog niet 100% zeker weten of Nintendo dit wel heeft gezegd. Het lijkt mij echter sterk dat dit verzonnen is. Ook is nog onduidelijk of deze prijs wel omgerekend voor Europa zal gelden. Verscheidene spelcomputers zijn in Japan namelijk goedkoper dan in Europa.
http://media.insidegamer.nl/logos/192.gif“Laat SNK Xbox en PlayStation vallen?”
Nintendo lijkt steun te krijgen uit een redelijk onverwachte hoek. Ontwikkelaar SNK, dat lange tijd Nintendo niet heeft gesteund, heeft namelijk bekend gemaakt de meeste steun te geven aan Nintendo haar nieuwste spelcomputer te geven. Sterker nog: het is nog maar de vraag of SNK de PlayStation 3 en Xbox 360 gaat ondersteunen.
Het is nog vrij onduidelijk waarom SNK voor deze tactiek kiest. Maar volgens Ben Herman, de president van SNK, weigert Sony 2D-spellen van SNK op de PlayStation 3. Dit in tegenstelling tot de PlayStation 2, waar de spellen van SNK wel gewoon op zijn verschenen. Een andere reden voor het ondersteunen van de Nintendo Wii is omdat Microsoft en Sony allebei willen dat spellen voor hun consoles high-definition-resoluties ondersteunen. Gezien het feit dat SNK nog altijd met sprites werkt, kan dit lastig gaan uitvallen. Sprites in HD is veel meer moeite, en ziet er waarschijnlijk lelijk uit.
De eerste game van SNK voor de Nintendo Wii is Metal Slug Anthology, wat een verzameling is van alle Metal Slug-games met uitzondering van Metal Slug 6. Over die laatste game had Ben Herman nog te zeggen dat Metal Slug 6 hoogstwaarschijnlijk nog op een Nintendo-spelcomputer gaat verschijnen.
http://media.insidegamer.nl/logos/97.gif“Nintendo komt met Connect24”
Dat Nintendo all-out wil gaan met de Wii is geen geheim, en ook Nintendo Wi-Fi Connection, de online service van Nintendo, moet mee gaan in dit principe. Voor de Wii heeft Nintendo wel iets heel speciaals in petto. Iedere Wii die aangesloten kan worden op een draadloos netwerk via Wi-Fi, is 24 uur per dag, 7 dagen per week, 365 dagen per jaar (onder voorbehoud natuurlijk), online.
Wat houdt dit precies in zul je je wellicht afvragen. Stel, je besluit 's avonds te stoppen met het spelen van Metroid Prime 3: Corruption op de Nintendo Wii. Je zet je Wii uit en gaat slapen. Ondanks dat je Wii uitstaat is hij wel ‘’Connect24’’ actief, en zodra er dus nieuwe levels beschikbaar komen voor Metroid Prime 3: Corruption, worden die automatisch gedownload terwijl jij slaapt. Je wordt 's morgens wakker, doet je Wii aan en krijgt een melding dat er drie nieuwe Deathmatch-levels zijn toegevoegd. Ideaal!
http://media.insidegamer.nl/dump/1148469194.jpg
Niet Kurayami, maar ‘’Heroes’’, is de nieuwe game van Grasshopper voor de Nintendo Wii. Wat we kunnen verwachten van Heroes is nog hoogst onduidelijk. Ontwikkelaar Grasshopper wil hier voorlopig namelijk nog niks over kwijt. Al doet de titel al vast sterk vermoeden dat het hier om een superheldenspel gaat.
Volgens Peter Moore, de Corporate Vice President van Microsoft, zullen de Xbox 360 en Nintendo Wii de volgende generatie strijden om de eerste plaats, en doet de PlayStation 3 niet mee. Volgens Moore zullen de consumenten een Wii en Xbox 360 kopen, en geen PlayStation. Als argument noemt Moore onder andere de hoge prijs van de PlayStation 3. ‘’Voor de prijs van één PlayStation 3 kun je één Xbox 360 en één Wii samen kopen.’’ Nóg opvallender is dat Peter Moore onlangs aangaf zeker weten een Nintendo Wii te willen kopen.
Trauma Center: Second Opinion is de Trauma Center-game voor de Wii. Het spel is op de E3 aangekondigd, en de eerste beelden van het spel kun je in onze afbeeldingengalerij bekijken. Vergelijkbaar als in de DS-versie van Trauma Center kun je op de Wii de Wiimote gebruiken als 'gereedschap' om je patiënt te opereren. We zijn zeker benieuwd aangezien Trauma Center: Under the Knife zeer vermakelijk was.
http://media.insidegamer.nl/dump/1148321163.jpghttp://media.insidegamer.nl/dump/1148325749.jpg

Registreer nu!