E3: Ace Combat X: Skies of Deception
Artikel | -Elke keer kijk ik weer uit naar een nieuw deel uit de Ace Combat-serie. De verschillende delen mogen qua gameplay dan veel op elkaar lijken, maar toch sta ik iedere keer weer versteld van de bizarre plottwist, bikkelharde actie, indrukwekkende graphics en bombastische soundtrack. Deze herfst zal ontwikkelaar Namco ons maar liefst twee Ace Combat-games voorschotelen, namelijk Ace Combat: The Belkan War voor de PlayStation 2 én Ace Combat X: Skies of Deception voor de PSP. Deze laatste titel probeerde ik op de afgelopen E3-beurs alvast eventjes uit.
Skies of Deception brengt een gloednieuwe verhaallijn in een geheel nieuw Ace Combat-universum. In dit deel ben je een piloot die het land Aurealia moet verdedigen. Aan het begin van het spel valt het naburige land Leasath Aurelia binnen. Leasath blijkt een schurkenstaat te zijn, met geheime motieven en vele andere geheimen. Tijd om als piloot orde op zaken te stellen en te vechten voor een vrij Aurealia! Helaas heb ik het tijdens mijn demosessie op de E3-beurs niet kunnen opnemen tegen de vijandelijke troepen van Leasath. Namco liet mij wel weten dat de single player-modus ongeveer een twintigtal missies zal bevatten. Het leuke is dat elke beslissing die je tijdens een missie neemt, invloed heeft op de missieobjecten van de volgende missie. Kies je er dus voor om een vijandelijke basis aan te vallen of blijf je jouw fort verdedigen? De uitkomst zal bij beide keuzes anders zijn.
Wat ik wel heb kunnen spelen is de nieuwe multiplayer-modus. Het is met Skies of Deception nu voor het eerst mogelijk om op de PSP met maximaal drie andere spelers het luchtruim te verkennen, en het uiteraard tegen elkaar op te nemen. Via wireless ad hoc ben je als piloot nu in staat om je vrienden tijdens een hevige dogfight eens fijn wat raketten om de oren te schieten. Op de beursvloer speelde ik de demo in een relaxte vliegtuigstoel en nam ik het op tegen een Japanner. Ik als die-hard Ace Combat-speler had de controls al gauw door, ze lijken namelijk sterk op die van de eerdere PlayStation-delen. Met de analoge stick bestuur je het vliegtuig, met de bovenste knoppen geef je meer of minder gas en uiteraard lanceer je raketten door middel van de cirkel-toets. Wat ik wel miste was de mogelijkheid om om je heen te kijken. Tijdens het achtervolgen van de Japanner had ik graag naar boven en opzij willen kijken om zo duidelijker te kunnen zien waar hij heen vloog. Nu moest ik het toch meer hebben van mijn radar. Geen nood, de rader is prima leesbaar en daarnaast bevinden alle andere cijfertjes (aantal raketten, hoogtemeter etc.) zich op dezelfde plek in het scherm als bij de andere Ace Combat-delen. Nog vóór het potje officieel afgelopen was smeerde de Japanner hem, ik had hem dik ingemaakt.

Ik heb mij redelijk vermaakt met Ace Combat X: Skies of Deception. Het ziet er allemaal zeer redelijk uit, maar haalt niet het grafische niveau van de PlayStation 2-delen. Het is allemaal net wat minder gedetailleerd. Namco liet verder nog weten dat er genoeg gevechtsvliegtuigen in de game zullen zitten, waaronder een F-14D en Tornado F3. Daarnaast is het ook mogelijk om nieuwe vliegtuigonderdelen te verdienen in de campagne-modus om je vliegtuig daarmee te versterken. Kortom, Ace Combat X: Skies of Deception kan een hele leuke PSP-versie worden, de multiplayer-modus smaakt in ieder geval naar meer. Volgende keer hoop ik namelijk drie mensen te ownen en niet één verdwaalde Japanner die voor het einde van het potje al zijn vliegtuigstoel verbouwereerd verlaat.

Registreer nu!