Toppers van 2007: Huxley
Artikel | -
Huxley
Verwacht:2007 - Platform(en): PC, Xbox 360
Lees de E3 impressie - Bekijk de trailer - Bezoek de afbeeldingengalerij - Lees ons nieuwsarchief

Huxley is een MMOFPS, waarin je met meer dan tweehonderd man tegelijk het slagveld kunt betreden om daarin een hevige strijd uit te vechten. Dat is echter niet alles, want naast een vermakelijke schiettent is Huxley ook een MMORPG, maar dan met wapens. Je kunt in level stijgen, nieuwe wapens aanschaffen, quests aannemen en de grote wereld vol computergestuurde vijanden verkennen. Daarbij is het natuurlijk ook mogelijk om vriendschappen met andere spelers aan te gaan.

Huxley komt van de Koreaanse ontwikkelaar en uitgever Webzen, die tot nu toe nog nooit iets interessants in het westen wist uit te brengen. Echter lijken ze met Huxley goud in handen te hebben en op de afgelopen E3 had Webzen dan ook een enorme stand. Hierop konden bezoekers op meer dan veertig verschillende PC’s het tegen elkaar op nemen en heb ik me zeker een uur op die stand vermaakt.

Op de E3 was Huxley dus openbaar speelbaar en dat was erg tof. Het spel maakt gebruik van de Unreal 3 engine en die zorgt voor best mooie plaatjes. Oké, het is geen nieuwe Unreal Tournament, maar omdat je met tweehonderd man tegelijk vloeiend kunt spelen, hebben we daar niet echt al te veel problemen mee. Ook zijn er paar trailers verschenen die best de moeite waard zijn om te bekijken.


Verfrissend is denk ik het goede woord. Eerlijk gezegd hebben we het wel een beetje gehad met al die MMORPG’s waarbij je een elfje maakt en vervolgens met leuke spreuken wolfjes afmaakt. Nee, een vette sniper waarmee je op honderd meter afstand een bruut monster met een geplaatst headshot kunt afmaken spreekt ons dan net wat meer aan. Ook zal het een van de eerste titels zijn waarbij PC-gamers het direct kunnen opnemen tegen gamers die het spel op de Xbox 360 spelen.

Wij denken dat de onervarenheid van Webzen Huxley wel eens kan opbreken. De game is momenteel alleen bij een beperkt publiek bekend en we zouden er niet raar van opkijken als de game een paar keer wordt uitgesteld. Een game als deze zal namelijk eerst een tijdje uitgebreid op verschillende servers getest moeten worden en voorlopig is er nog geen sprake van een mogelijke bèta. Bovendien hebben we er sinds de E3 bar weinig van gehoord.
Wat wij vinden is misschien leuk om te lezen, maar veel interessanter is wat jullie nu van deze game vinden! Ga jij je geld opzij zetten voor deze titel of lijkt het je helemaal niks worden? Stem 'hot' of 'not', doe dat bij elke game die we de komende maand bespreken en dan maken we aan het eind van de periode bekend welke titels het meest populair zijn.
Registreer nu!