Crackdown: de comic-stijl

Artikel | -

Het is weer woensdag en dus crack-dag, eh..., crackdown-dag. Vorige week hadden we je al ingelicht over de mogelijkheden om in level te groeien en de komende weken krijg je nog meer informatie over de mogelijkheden in Crackdown. Deze exclusieve Xbox 360-titel ligt overigens vanaf 23 februari in de winkels en bevat toegang tot de Halo 3 beta.

Nuttige links:

Bezoek de Crackdown landing page

Bekijk de Crackdown video’s

Bekijk de afbeeldingen-galerij

Lees het Toppers van 2007 artikel

De maker van Crackdown, David Jones, heeft onlangs aangegeven dat het hem moeilijk lijkt om de game te verkopen aan de gamers. Dat komt volgens hem doordat Crackdown op screenshots helemaal geen mooie game lijkt te zijn en dat het daardoor minder mensen aanspreekt. Hij denkt dan ook dat de game vooral in beweging aan de gamer getoond moet worden, bijvoorbeeld door video’s te tonen, de demo te laten spelen of in de winkels veel speelbaar materiaal neer te zetten. Dat klinkt heel logisch, want inderdaad; de screenshots zijn niet zo heel mooi. Dat komt vooral door de comic-stijl van de game.

Ziet die comic-stijl van Crackdown er dan zo slecht uit? Nee hoor, helemaal niet. Maar op screenshots kan het wat matig getoond worden, terwijl de game in video’s juist wel indruk weet te maken. Vergelijk het maar met de Zelda voor de GameCube, waarbij de screenshots er kiddy uitzagen, maar waar de game uiteindelijk ook gewoon een heel goede sfeer uit wist te ademen.

Dat er in Crackdown sfeer zit, mag wel duidelijk zijn. De game gebruikt het comic stijltje op een heel volwassen manier. Je zou het kunnen zien als de nieuwe trends van comics. Denk aan de vergaming van The Darkness, die er fantastisch uitziet en ook op één of andere manier een comic-gevoel uitademt. Of denk aan Heroes, de immens populaire televisieserie die in Amerika hoge ogen gooit door 24 van zich af te houden op maandagavond. Ook in Heroes is een heel hedendaags thema verwerkt, maar wel met kleine comic-hints, bijvoorbeeld in de vormgeving van de intro.

Crackdown bevat ook de wat meer comic-achtige vormgeving, maar is vooral ook een game met een cellshading-uiterlijk. Wat is cellshading precies? Het is een soort getekende stijl waarbij een klein zwart randje om objecten en personages wordt ingezet. Dat zwarte randje zorgt ervoor dat de objecten echt uit de achtergrond springen. De stijl werd voor het eerst in iets hogere mate toegepast in Jet Set Radio voor de Dreamcast. Als we die titel naast Crackdown leggen, valt vooral op dat de makers alweer een stuk verder kunnen gaan met de Xbox 360. De achtergronden zijn subliem getekend en de personages prachtig vormgegeven. Opvallend is ook de hoge mate aan actie op hetzelfde scherm, het puilt uit van de ontploffingen en andere effecten. Ondanks de matige screenshots, is Crackdown dus wel degelijk een mooie game te noemen.

Toch is de visuele stijl niet het enige waarin de comic-stijl naar voren komt. Ook op het gebied van gameplay komt die stijl terug. Denk aan de mogelijkheid om van gebouw naar gebouw te springen. Of denk aan de transformatie die een voertuig maakt als je er in stapt. Bovendien is de race-auto die je tot je beschikking hebt goed te vergelijken met de auto van Batman. Het smijten met auto’s of andere objecten is verder ook iets wat we regelmatig terug zien in comics.

Tussen al het visuele en realistische geweld van de hedendaagse games, is Crackdown een leuke afwisseling. De game gooit het over een iets andere boeg, het is een soort GTA in comic-stijl. Dat zou volgens ons een reden moeten zijn om extra mensen aan te trekken, ware het niet dat comics helemaal niet zo heel populair zijn in Nederland. Maar wat vind jij nou van dit stijltje? Spreekt het je aan of heb je liever een realistische game?

NB: zoals je ziet hebben we expres gekozen voor links naar video’s in dit artikel. Bekijk die video’s gewoon even en trek je conclusies. Of download de demo eens van Xbox Live, want daar zijn heel veel mensen erg enthousiast van geworden. Volgende week zijn we terug met meer inhoudelijke informatie over Crackdown, want de releasedatum van 23 februari komt alweer akelig dichtbij. Kijk tot die tijd eens op de Crackdown landing page [insidegamer.nl].


Plaats een reactie


X
Lees meer over Crackdown: