David Jaffe
Artikel | -Eigenlijk zijn er twee soorten mensen in de industrie: mensen die veel op de achtergrond blijven en wiens naam alleen in interviews naar voren komt, en mensen die veel in de schijnwerpers staan, ook zelf uitspraken buiten interviews om doen en waar veel gamers ook een hele duidelijk mening over gevormd hebben. In dit goeroe-artikel is het de beurt aan iemand die een mix van beide soorten is: David Jaffe.
Zijn games
David Jaffe is na een studie aan de University of Southern California begonnen met het maken van games. Zijn eerste

Hierna volgden respectievelijk Twisted Metal (1995), Twisted Metal 2 (1996), Dark Guns (cancelled), Twisted Metal (2001), Kinetica (2002), God of War (2005), Heartland (cancelled), gedeeltelijk God of War II (2007) en Calling All Cars (2007). De interessantste en belangrijkste games van dit lijstje zijn de Twisted Metal-games en de God of War-games. Het is aan hen te danken dat David Jaffe vandaag de dag een bekende naam in de industrie is, en dit Goeroe-artikel is daar het bewijs van. Overigens is Calling All Cars momenteel nog niet uit in Europa, maar wel in Amerika en krijgt van het grootste deel van de pers goede kritieken.
Zijn houding
Uiteraard zijn het Jaffe’s games die hem groot gemaakt hebben, maar hij heeft nog iets anders wat groot is en wat hij compleet aan zijn eigen genen te danken heeft: zijn mond. Het leuke/interessante/grappige – afhankelijk van hoe je het noemen wil – is dat David Jaffe net als een PR-manager van Sony/Microsoft/Nintendo een groot aantal fans heeft – maar ook een grote groep van mensen die ‘m totaal niet mogen.
Net zoals bij PR-managers komt dit door een grote mond en controversiële uitspraken. Jaffe gebruikt veel grof taalgebruik en nuanceert dingen nauwelijks. Als hij ergens schijt aan heeft, ‘then he just doesn’t give a fuck’. En als hij van mensen te horen krijgt dat hij nederiger moet zijn, kunnen ze de pot op. Of hij gelijk heeft moet je zelf maar bepalen.
Zijn toekomst
Hoe groot zijn mond ook is en hoe lomp hij af en toe uit de hoek kan komen: Jaffe blijft dé man van een stel ontzettend goede games. Alle ogen staan op hem gericht en nu hij net iets meer dan een maand klaar is met Calling All Cars, is het wachten op zijn volgende stap. Gaat Jaffe meewerken aan een God of War voor de PlayStation 3, blaast hij Twisted Metal opnieuw leven in of gaat hij beginnen aan een nieuwe game voor de PlayStation Store?

Tijdens de ontwikkeling van Calling All Cars was hij voor het eerst sinds jaren op normale tijden thuis en kon hij bij zijn vrouw en kinderen zijn. Ook kreeg hij tijd om Gears of War op zijn Xbox 360 te spelen. Aan de andere kant weet hij – niet als enige! – hoe God of War III gaat eindigen en misschien heeft hij al ideeën die hij verwerkt moét zien. Er is in ieder geval genoeg tijd om te speculeren over Jaffe’s volgende zet, want hij heeft tot en met juli een vakantie genomen van alle publiciteit.



Registreer nu!