Splinter Cell: Conviction
Artikel | -I love Sam Fisher. Ik heb elk deel van Splinter Cell tot nu toe uitgespeeld en vind ook dat er elk deel weer wat nieuws werd toegevoegd. Misschien niet elke keer megagroot, maar toch genoeg om mijn aandacht te trekken. Maar zo’n grote stap als tussen Double Agent en Conviction is er nog niet geweest.
Want in Splinter Cell Conviction ben je helemaal losgesneden van Third Echelon en wordt Sam door zijn oude vrienden van de regering achterna gezeten. Dat heeft heel wat gevolgen voor de gameplay. Want al die vette gadgets die je eerst had, die kun je nu in eerste instantie op je buik schrijven. Waarschijnlijk zul je wel na elke missie wat geld verdienen en met dat geld kun je op de zwarte markt wel wat hippe dingen kopen, maar de luxe die Sam gewend is qua ondersteuning is verleden tijd.
Een ander probleem waar je mee te maken krijgt is dat het publiek weet hoe Sam er uit ziet en als ze hem zien meteen alarm slaan. En laat Sam nu net heel veel openbare plaatsen moeten bezoeken om nieuwe informatie te vinden of bepaalde vijanden uit te schakelen. In onze demonstratie bevond Sam zich in een park en moest hij langs een paar bewakers sluipen. Daarvoor had hij een aantal verschillende mogelijkheden. Uiteindelijk werd er gekozen om een hotdogkraampje te beschieten, waarna er een grote explosie kwam en de bewakers daarop afrende. Sam had vervolgens de mogelijkheid om het bewaakte gebouw te betreden.
Voordat je die kans krijgt moet je er eerst opletten dat je niet opvalt. Loop je zonder capuchon door de massa heen, dan gaat de verdachtheidsmeter (die de vorige meters lijkt te vervangen) omhoog. Loop je over het gras, dan gebeurt hetzelfde. Kom je dicht bij een politieagent in de buurt, idem dito. Het niet opvallen heeft de duisternis uit de vorige delen vervangen als het ware.
Ook nieuw is de mogelijkheid om zo’n beetje elk object in de game op te pakken en er mee aan de haal te gaan. In een demo zagen we Sam met een aantal dozen slepen, stoelen oppakken en met tafels smijten. Dit is niet alleen voor de gein, maar zal straks bij een ontsnappingspoging ook echt handig zijn. Wanneer je achtervolgd wordt en een kamer in rent, dan kun je de deur van die kamer vervolgens barricaderen met een aantal objecten die in die kamer te vinden zijn. Hoe je vervolgens weer die kamer uitkomt is dan weer het volgende om je druk over te maken.

Omdat je in Conviction niet meer al te veel high-tech gadgets hebt, zul je ook veel meer overdag over de straten banjeren. Sam krijgt daardoor veel meer met de zon te maken, wat er voor zorgt dat je veel meer gevarieerde lichteffecten hebt. Ik ben daar blij mee, want het laat zien wat voor mooie plaatjes de engine van Conviction kan opleveren. En dan heb ik het vooral over de lichteffecten, want op het gebied van animaties valt er nog genoeg werk te verrichten.
Gelukkig hebben de ontwikkelaars daar nog wel even de tijd voor, want Splinter Cell Conviction moet eind 2007 verschijnen, al verwacht ik hem eerder begin 2008. En in diezelfde tijd kan men ook nog lekker aan de multiplayer werken, want daar hebben we nog niks van gezien. Wel hebben de ontwikkelaars al gezegd dat de game een hoog verstoppertje-gehalte heeft. De spelers zien er dan allemaal uit als een burger en je moet op je intuïtie afgaan om te weten wie de vijand precies is. En dat klinkt mij, net als de rest van de game, als muziek in de oren.
Registreer nu!