James Bonti over Timeshift
Artikel | -Het verhaal van Timeshift is bekend als Microsoft en haar defect Xbox 360's. De game was vorig jaar bijna af toen uitgever Atari afhaakte en Sierra de arcade-shooter onder haar hoede nam. Er was veel kritiek op Timeshift en dus besloot Sabre Interactive het over een andere boeg te gooien. Tijdens een persevenement in april kregen we al de ins en outs te horen van wat er veranderd is, maar James Bonti, associate producer van Timeshift had daar nog wel iets aan toe te voegen.
En dan vooral over die kritische geluiden over Timeshift. Zo was er kritiek over hetgeen waar het in de game voornamelijk om draait: het beïnvloeden van de tijd. Of liever gezegd waar Timeshift om zou moéten draaien. Want de pers vond niet dat dit het geval was en bestempelde de feature meer als een gimmick dan iets dat echt de gameplay beïnvloedde. Dus vroegen we Bonti als eerste op welke manier de tijdkrachten nu deel uitmaken van het spel. "Dat gebeurt op verschillende manieren. We hebben bijvoorbeeld momenten dat er een raket op je afkomt. Je kunt de tijd dan terugspoelen, stopzetten of vertragen. Kies je ervoor de tijd te stoppen of te vertragen en schiet je vervolgens op de raket, dan kun je op die manier bijvoorbeeld de tegenstander opblazen." Dit moet één voorbeeld zijn van de gebeurtenissen in het spel waarbij het controleren van de tijd van belang is.
"Ons doel is dat de speler met zijn krachten gaat experimenteren en zo optimaal gebruik maakt van de Havoc physics engine". Om dat te stimuleren zijn er ook puzzels in Timeshift gestopt. In onze impressie beschreef ik al het voorbeeld met de rioleringspijp en volgens Bonti kunnen we nog meer van dit soort én andere soorten puzzels verwachten. "Momenteel doorlopen we Timeshift om te kijken welke puzzels echt leuk en intuïtief zijn. De puzzels die niet aan onze kwaliteitseisen voldoen, gooien we weg."

Registreer nu!