Lair
Artikel | -Beeld je eens in dat jij als woeste ridder de leiding hebt over een bruutuitziende vuurspuwende draak, die tijdens het vliegen ook nog eens in staat is om de meest prachtige capriolen uit te halen. Op je draak doorkruis je uitgebreide vlaktes, open zeeën en verlaten burchten. Dit klinkt als een waterdicht concept voor een toffe game, zeker gezien het aantal games met draken zeer beperkt is. Lair lijkt dit concept goed te hebben uitgewerkt maar zoals wel vaker geldt ook hier dat schijn bedriegt.
Lair speelt zich af in een wereld welke onderverdeeld is in twee koninkrijken. Het ene deel is in het bezit van de Mokai en het andere van de Asylian. Naast deze twee rassen maken ook verschillende soorten draken deel uit van het dagelijks leven. Zoals het vaak ook in de realiteit gaat duurt het ook hier niet lang voordat beide rassen mot hebben met elkaar. In de oorlog die hieruit volgt worden vervolgens de draken ingezet als oorlogshulpmiddel. Op het moment dat de Mokai een nieuwe aanval doet op de hoofdstad van de Asylians begint het verhaal en beland je als speler midden in de actie.
Tijdens het verhaal neem je de rol aan van Rohn, één van de vele ridders die de leiding heeft over een draak. Bij het besturen van de draak maak je gebruik van de SIXAXIS. Hoewel een korte tutorial beknopt uitlegt hoe de besturing werkt, leer je de meeste moves gaandeweg. Het duurde ook niet lang voor ik 180 graden draaide, draken links en rechts van mij afbeukte en duikvluchten richting het vijandelijke leger maakte. Helaas verliep dit niet zonder gebruik te maken van grof taalgebruik. Het is namelijk zo dat de SIXAXIS lang niet alle bewegingen goed registreert. In open vlaktes werkt het prima maar in kleine ruimtes valt totaal niet te manoeuvreren. Zo moest ik op een gegeven moment een klein fort invliegen om daar het heiligdom te vernietigen, maar inplaats van iets te vernietigen zat ik binnen de kortste keren vast in de muur en werden mijn bewegingen niet langer geregistreerd. Het concept van al de moves is ontzettend leuk maar het moet wel werken. Helaas heeft de ontwikkelaar ervoor gekozen om geen optie naast de SIXAXIS optie in te bouwen, die het mogelijk maakt om de draak ook analoog te besturen.
De missies vormen samen de verhaallijn, maar gameplay verschil tussen de missies is er niet echt. Meestal komt het erop neer dat je alles wat je tegenkomt moet vernietigen. Dit vernietigen kan dan wel weer variëren van het afslachten van vijandelijke draken en monsters tot het laten exploderen van boten, burchten en ballista’s. In het begin werkt dit erg leuk aangezien je meerdere manieren hebt om je vijanden uit te schakelen. Zo had ik op een gegeven moment een draak gelocked en belande ik in een close combat gevecht waarin ik met mijn draak kon bijten, beuken met de vleugels, vuur spuwen of slaan met de klauwen. Het leverde zeker spectaculaire beelden op, maar als je draak na draak na draak op zo’n manier verslagen heb, begint het geheel saai en eentonig te worden. Daarnaast hebben sommige missies ook een bepaalde tijdsduur waarin teveel objectives zijn die je moet behalen.
Bovenstaande missies worden in eerste instantie begeleid door prachtige graphics, maar helaas laat men ook hier en daar een steekje vallen, waardoor irritante bugs de kop op steken. Zo had ik een keer dat Rohn dood van zijn draak afdonderde en dwars door de zee heen viel, in plaats van erin. Verder heeft de game last van clipping foutjes waardoor het mogelijk is om met je draak vast te komen zitten in de muur, wat er overigens wel hilarisch uitziet. Maar het meest storende is nog wel dat de game bij tijden ontzettend donker is en waardoor je gewoon niet ziet wat er om je heen gebeurd. De geluidseffecten zijn echter wel in orde maar niet uitzonderlijk goed. Ze geven je wel het gevoel dat echt op een brullende vuurspuwende draak zit. Je hoort duidelijk het gebrul van de draak en de angst onder de vijandelijke troepen. De muziek die dit allemaal begeleid is rustig waar nodig en bouwt op zodra er actie plaatsvindt.
Voor diegene die toch nog geïnteresseerd zijn in Lair de releasedatum staat gepland voor 24 oktober. Heb je toch nog je twijfels wacht dan nog even de recensie af of blik even terug op onze E3 impressie van Lair.

Registreer nu!