Warhammer 40,000: Dawn of War – Soulstorm

Artikel | -

In mijn tijd op de middelbare school had ik een periode waar ik na school veel tijd doorbracht in Simtasia, destijds een plaatselijke ontmoetingsplek en winkel waar het draaide om alles wat met fantasie en sciencefiction te maken had. Een plek waar merchandise, Star Trek, animé, Dungeons & Dragons, Magic the Gathering en Warhammer samensmelten tot een heerlijke wereld om in te verdwalen. De magie van het opentrekken van een booster, het binnenkomen van een nieuwe animé en het verven van een nieuw Warhammer-leger zijn momenten die soms doen verlangen naar deze zorgeloze tijd.

Afgelopen september was ik in de studio van Relic, waar men bezig is met de derde uitbreiding voor hun strategiegame Warhammer 40,000: Dawn of War. Alhoewel de game inmiddels al drie jaar oud is, kwam bij het zien van deze stand-alone uitbreiding weer een heerlijk nostalgisch gevoel in me naar boven. Natuurlijk is de vraag of er na twee uitbreidingen wel wat nieuws toe te voegen is aan deze game. Gelukkig is dat juist het mooie aan de Warhammer 40,000-franchise; de wereld hiervan is namelijk zo uitgebreid dat er juist nog heel veel kan worden toegevoegd.

Net als in elke uitbreiding is een van deze toevoegingen de mogelijkheid om met twee nieuwe rassen te spelen, waardoor het totaal aan speelbare rassen op negen komt te staan. Alhoewel een van deze rassen nog niet is aangekondigd (volgende geruchten de Tyranids), is er één dat wel: de Dark Eldar. De Dark Eldar zijn gestoorde neefjes van de Eldar. Deze krankzinnige wezens zijn gek op het martelen, uitmoorden en gevangen houden van lagere rassen. Hun sterkte verkrijgen ze door de zielen uit hun slachtoffers te halen. Zo kunnen de Dark Eldar ook Soul Essence uit vijanden onttrekken en op deze manier krachtigere aanvallen verkrijgen.

De singleplayer is daarnaast ook onder handen genomen. De campaign draait rond een nieuw sterrenstelsel waar alle rassen terecht komen. Door een warp-storm komen ze echter vast te zitten in het sterrenstelsel en kunnen ze de plek alleen verlaten als er één ras overblijft. De opzet lijkt op die van de tweede uitbreiding, Dark Crusade, alleen speelt zich dit keer niet af op één planeet. In plaatst daarvan kun je je in Soulstorm op het gehele sterrenstelsel richten. Hierbij krijg je te maken met vier planeten en de bijbehorende manen om te veroveren.

Misschien wel de belangrijkste toevoeging en verandering die Soulstorm zal bieden is de mogelijkheid om vliegende eenheden te gebruiken. Hierdoor wordt er een compleet nieuwe dimensie toegevoegd aan de game, in oude en nieuwe maps zul je nieuwe strategieën moeten bedenken en daarnaast komen er natuurlijk een tal van nieuwe eenheden bij. Zo krijgen de Dark Eldar bijvoorbeeld de beschikking over de Raven Fighter. Op welke manier de vliegende eenheden de gameplay gaan veranderen is nog niet duidelijk, maar dat is slechts een kwestie van tijd. Wel is de ontwikkelaar er heel erg op gericht om de balans ten alle tijden perfect te houden, wat een game met negen unieke rassen kan maken of breken.

Het is goed om te zien dat Relic een drie jaar oude game nog steeds ondersteunt en met een dikke uitbreiding voor de game komt. Twee nieuwe rassen, een vernieuwde singleplayer, vliegende eenheden en achievements in de multiplayer-modus laten zien dat men de fans een hart warm toedraagt. Stiekem blijf ik echter hopen dat men al bezig is met een volledig nieuwe Dawn of War-game, maar tot die tijd bieden de originele game en uitbreidingen genoeg om je mee te vermaken.

Geplaatst op 26 oktober 2007 om 01:30 door


Plaats een reactie


X
Lees meer over Warhammer 40,000: Dawn of War - Soulstorm: