De Need for Speed fandag

Artikel | -

Je ziet het vandaag de dag steeds vaker: niet alleen mensen die schrijven voor bladen of sites mogen games voor de release spelen, ook de echte fans worden uitgenodigd. Deze keer was het de beurt aan Electronic Arts, die voor de game Need for Speed: ProStreet een heuse fandag organiseerde. Met de mogelijkheid om de game te spelen, de producer te spreken en andere fans te ontmoeten.

Voor InsideGamer mochten we twee mensen uitnodigen, maar helaas verscheen alleen maar InsideGamer member Karoi. Gelukkig voor hem had EA op meer paarden gegokt en waren er ook jongens van verschillende Need for Speed fansites aanwezig en een aantal Duitsers. E-sports Duitsers wel te verstaan. Op zich vind ik het hele E-sports gedoe best wel grappig, maar ik ben een beetje huiverig voor het arrogante wat er soms omheen hangt. De Duitsers die aanwezig waren maakten deel uit van het WCG 2007 team en liepen dan ook in hun WCG trainingspak. Hun keuze, maar ik vroeg me wel af of ze altijd in dat trainingspakje rond liepen.

Na een uurtje gespeeld te hebben, wat colaatjes achterover getikt en lekker sociaal bezig te zijn geweest, was het tijd voor een gesprek met de producer, of beter gezegd een presentatie. De beste man, genaamd David, was met een redelijke jetlag overgekomen om de aanwezigen vol enthousiasme over zijn game te vertellen. Helaas wisten de Duitsers hier roet in het eten te gooien. Ze stelden allemaal vragen die mij plaatsvervangende schaamte gaf. Ze vonden het eigenlijk belachelijk dat er in de game geen replay-functie zat. Dit hadden de sporters namelijk nodig om te kunnen kijken of ze in een bepaalde bocht niet over de curbestones heen waren gereden. Ook vonden ze het matig dat je de auto nu aan de buitenkant zo kon aanpassen dat je meer snelheid kon hebben. Volgens de Duitsers was dat voor de E-sport een ramp.

Maar wat de Duitsers even vergaten is dat echt een minuscuul aantal gamers zich om al die dingen bekommeren. De meeste willen gewoon lol aan een game beleven. En op dat gebied zal deze nieuwe versie, ProStreet, heel wat moois bieden. Ten eerste is de game afgestapt van het hele neon-bling bling gedoe. In plaats daarvan kun je nu met bakken racen die alsnog visueel aantrekkelijk zijn, maar vooral op het gebied van kracht hun bestaansrecht leveren. Er zit meer snelheid in de game, het oogt allemaal iets rauwer en je hebt natuurlijk heerlijke rookeffecten.

Na de presentatie was er nog ruimte om nog meer te gamen, werd er het één en ander vertelt over een nieuwe website die EA gaat lanceren en was er uiteindelijk een toernooitje. Je raadt misschien al wie dat heeft gewonnen... Afijn, het was een leuke avond en ik ben niet de enige die daar zo over denkt. Ook de eerder genoemde Karoi heeft er een weblog overgeschreven. Voor nu houden we het hier even bij en willen we je nog meegeven dat de recensie en de game eind november verschijnt.


Plaats een reactie


X
Lees meer over Need for Speed ProStreet: