Toppers van 2008: Civilization Revolution

Artikel | -

Civilization Revolution

Verwacht: Eerste helft 2008 -  Platform(en): PlayStation 3, Xbox 360, Wii en NDS

Bekijk de gamepagina - Bezoek de afbeeldingengalerij - Bekijk de video's

Civilization Revolution is de eerste Civilization-game die al vanaf het begin ontwikkeld is voor de spelcomputer. In Civilization is het sinds het eerste deel (inmiddels is de PC-serie aangekomen bij deel vier) de bedoeling om de belangrijkste wereldleider te worden. Net zoals er vele wegen naar Rome leiden, zijn er meerdere mogelijkheden om wereldleider te worden. Kies je ervoor om via jouw oorlogmachine de steden van andere volken te veroveren of steek je al jouw tijd juist in het bewandelen van diplomatieke paden?

Daarnaast is het in Civilization belangrijk om ervoor te zorgen dat jouw steden zich snel ontwikkelen. Hierdoor zal het makkelijker worden om de schatkist te vullen en om nieuwe technieken uit te vinden. Alsof dat nog niet genoeg is, krijg je in Civilization te maken met de eigen wil van de bevolking.

Sid Meier’s eigen studio Firaxis Games zit achter Civilization Revolution. Deze studio is opgericht toen Sid en twee van zijn maten Micropose verlieten om het op hun eigen manier te doen. Sindsdien is Firaxis Games een stabiele studio gebleken die heel wat leuke games op de markt heeft gebracht, zoals Sid Meier’s Railroads, Pirates!, Alpha Centauri en Civ III. Eind 2005 werd de studio door Take Two opgekocht en sindsdien verschijnen de Firaxis Games onder het 2K-label.

Met een E3 presentatie, een interview op de Games Convention en een uitgebreide speelsessie op ons eigen kantoor kunnen we wel zeggen dat we al heel wat hebben gezien. Ook was het voor mij persoonlijk fijn om tweemaal oog in oog te hebben gezeten met Sid. De Civilization-serie heeft vanaf het eerste deel een grote impact op mij gemaakt en heeft me tijdens geschiedenisproefwerken op school erg geholpen. Het is een game waarbij je leert wat de Wereldwonderen zijn en wie de grote leiders uit het verleden waren.

Wat wel opvalt aan Revolution is dat het een vrolijker look heeft. De verschillende wereldleiders doen cartoony aan en de kleuren in de game zijn extra fel. Tevens is de interface aangepast, zodat de game gebruiksvriendelijk is voor consolegamers.

Als Civilization fan heb ik wel zin om Revolution te spelen. De vrolijkheid zal ervoor zorgen dat ik de hele tijd een glimlach op mijn gezicht heb. Daarnaast is de game sociaal-vriendelijker dan zijn PC-broer. Een potje zal over het algemeen niet langer dan twee uur duren, zodat je vriendin ook nog wat aandacht krijgt. Bovendien is de drempel om online te gaan spelen hierdoor lager en denk ik dat vaker te gaan doen dan dat ik in de PC-versie ooit heb gedaan.

Ondanks dat Sid zelf volhoudt dat verstokte Civ-fans Revolution ook leuk zullen gaan vinden, denk ik dat het vooral interessant is voor een nieuwe groep. Het probleem is alleen dat die nieuwe groep nog nooit van Civilization heeft gehoord en ik twijfel of ze wel interesse hebben in een bouw-en-verover-game zoals Revolution.


Wat wij vinden is misschien leuk om te lezen, maar veel interessanter is wat jullie nu van deze game vinden! Zet jij je geld opzij voor deze titel of lijkt het je helemaal niks? Stem 'hot' of 'not', doe dat bij elke game die we de komende maand bespreken en dan maken we aan het eind van de periode bekend welke titels het meest populair zijn.


Plaats een reactie


X
Lees meer over Sid Meier's Civilization Revolution: