Toppers van 2008: Fracture
Artikel | -
Fracture
Verwacht:Q2 2008 - Platform(en): PlayStation 3 en Xbox 360
Bekijk de gamepagina - Bezoek de afbeeldingengalerij

Fracture is een third person actie-shooter die iets nieuws brengt in het genre. Volgens de ontwikkelaar is het spel zelfs groundbreaking. Dit is een flauw woordgrapje, want het betekent niet alleen “ baanbrekend”, maar slaat ook op wat de game zo baanbrekend zou maken. Je kunt in Fracture namelijk de grond breken. En niet alleen breken, ook vervormen. Je kunt heuvels laten verschijnen, rotspilaren uit de grond doen rijzen en nog veel meer. Dit gebeurt allemaal real-time en is niet scripted. Als je na een strijd over je schouder kijkt, herken je het slagveld daardoor niet meer.

Fracture is een game van LucasArts en ontwikkeld door Day 1 Studios. Deze studio is bekend van twee MechAssault-games en F.E.A.R. voor de consoles. Met name de MechAssault-games zijn internationaal goed ontvangen.

Twee video’s en een aantal screenshots. Dat stelt echter niet zoveel voor bij de speelsessie die we gehad hebben. Tijdens de Leipzig Games Convention kregen we de kans aan de slag te gaan met Fracture in een multiplayer-gevecht. Met twee teams van vier lieten we helemaal niets heel in de arena waarin de mensen van LucasArts ons hadden neergezet.

De ervaring die we met de multiplayer-modus hebben gehad beviel ons heel erg. Het is uniek om op deze manier met een slagveld om te gaan, omdat je je omgeving op een heel nieuwe manier moet benaderen. Als je wordt kapotgeschoten kun je bijvoorbeeld een heuvel tevoorschijn laten komen door een granaat tussen jou en je tegenstander te gooien. Op die manier creëer je een natuurlijke barrière. Naarmate je langer speelt, leer je ook steeds beter gebruik maken van je wapens. Dan komt er misschien een beetje orde in de enorm grote chaos. Gelukkig is die chaos ook leuk. Pilaren die links en rechts van je uit de grond knallen, granaten die alles in je omgeving opzuigen (inclusief spelers) en de grond die voortdurend in beweging is – allemaal voorbeelden die zorgen voor een grote desoriënterende chaos die zeer goed aanvoelt.
Van de singleplayer-modus hebben we jammer genoeg nog veel te weinig gezien om er een goed oordeel over te vellen. De videobeelden tonen leuke dingen, maar niets wat onze mond heeft doen openvallen.

Dat de multiplayer vet wordt, dat is voor ons wel duidelijk. Het grote gevaar van Fracture moet bij de singleplayer-modus gezocht worden. Blijft het gebruiken van de verschillende wapens interessant, of wordt het allemaal te voorspelbaar door een lineaire spelwereld? Daarnaast zijn we benieuwd naar het verhaal. Er zit wel een verhaal in het spel, maar is dat een excuus om veel mensen neer te schieten, of wordt het ook écht goed in de game verwerkt? Die vragen zijn van belang voor de kwaliteit van de singleplayer. Met de ingrediënten zit het wel goed, dus potentie is er genoeg.
Wat wij vinden is misschien leuk om te lezen, maar veel interessanter is wat jullie nu van deze game vinden! Zet jij je geld opzij voor deze titel of lijkt het je helemaal niks? Stem 'hot' of 'not', doe dat bij elke game die we de komende maand bespreken en dan maken we aan het eind van de periode bekend welke titels het meest populair zijn.

Registreer nu!