Battlefield Heroes

Artikel | -

Het succes van Valve’s Team Fortress 2 valt moeilijk te ontkennen en DICE had dit ook in de gaten. Het bedrijf pakte haar bekendste franchise Battlefield en vormde deze om tot een arcade shooter, waaruit Battlefield Heroes voortvloeide. Een gratis online shooter die oorlogsvoering compleet op de hak neemt en tegelijkertijd de essentie van Battlefield niet vergeet. Producer James Salt, sprak met veel enthousiasme over de game en dat is logisch, want de game heeft de potentie een nieuwe standaard voor PC-games neer te zetten. De reden dat de game gratis is, komt doordat uitgever Electronic Arts de winst haalt uit in-game advertenties. Iets wat we in de toekomst vaker gaan zien, denk bijvoorbeeld aan Quake Live.

Het verhaal achter Heroes is even dubieus, als dat het lachwekkend is. Bij de Olympische Spelen breken er ongeregeldheden uit en dit leidt zowaar tot een oorlog. Het slagveld is over twee kampen verdeeld, aan de ene kant heb je de Royal Army en aan de andere kant de National Army. Wat voor idealen beiden nastreven is niet van belang, het gaat er maar om dat de perikelen rond de Olympische Spelen hen diep zit. Het verhaal slaat natuurlijk helemaal nergens op, maar zodra je de stijl van de game ziet, maakt dit ook geen zak uit. Een Battlefield-game heeft nog nooit zoveel humor gekend en ook Bad Company zal het op dit gebied moeten gaan afleggen.

In tegenstelling tot wat we gewend zijn van Battlefield-games, is Heroes een third person-shooter. Schrik niet, want deze verandering komt prima tot zijn recht en laat de humor nog meer naar boven komen. De game is puur gericht op online multiplayer-plezier, al zit er ook een singleplayer-tutorial in verwerkt. Bij de start van de game kies je een personage en een klasse en deze kun je naar wens tunen. Je kunt jouw personage naar eigen inzicht met vaardigheden verrijken en nadat je genoeg ervaringspunten hebt opgedaan, spreid je deze weer uit over verschillende statistieken als attack power en defense power. De game kent een soort van oppervlakkig RPG-systeem, waarmee je jouw personage kunt uitbouwen. De ervaringspunten verdien je door zoveel mogelijk efficiënte acties in de game uit te voeren. Naar mate je ‘level’ hoger wordt, hoe meer wapens en vaardigheden je kunt vrijspelen. Het spel raakt hierdoor niet uit balans, want je wordt automatisch bij spelers geplaatst die de zelfde ranking hebben. Bij de vaardigheden moet je vooral denken aan extra vuurkracht of meer health points. De game werkt namelijk met health points zodra je een tegenstander raakt, elk personage heeft een aantal gezondheidspunten net zoals dat bij Japanse RPG’s vaak in zijn werk gaat.

Daar houdt de vergelijking met Japanse RPG’s niet op, want visueel doet BFD Heroes een beetje denken aan Dragon Quest: Journey of the Cursed King. Natuurlijk was dit een totaal andere game, maar Heroes heeft ook een cartoony uiterlijk met een animé-stijltje daarin gemixt. Het ziet er niet zo ‘clean’ uit als in Team Fortress 2, ook al is de humor daar wel een beetje mee te vergelijken. Zo kun je na het maken van een kill een cheesy oneliner uitkramen, om je zonet gevelde tegenstander nog eens flink te dissen. Ook is het prachtig om te zien, hoe alle soldaten er als debielen bij lopen, terwijl er een niet al te slimme uitdrukking van hun gezichten valt af te lezen. Het hoogtepunt is echter dat je op een vleugel van een vliegtuig kunt zitten om op deze manier mee te vliegen. Het mooie hiervan is, dat je er niet van af kunt flikkeren hoe schuin het vliegtuig ook hangt. Naast het creatief gebruiken van vliegtuigen kun je ook gebruik maken van tanks en wat andere standaard artillerie om je tegenstander het leven zuur te maken. Het zorgt in ieder geval voor genoeg spektakel in beeld.

 

Voorlopig bevat BFD Heroes alleen Team Deathmatch voor maximaal zestien spelers, maar Salt zegt dat als de gamer er om vraagt, meer modi kunnen toegevoegd worden. Dit zelfde geldt voor nieuwe maps (die overigens niet al te groot zijn in Heroes), vaardigheden en wapens. DICE wacht eerst af of de game goed ontvangen wordt en daarna gaat men pas kijken hoe de game verbetert kan worden. Op de vraag of we ook een console-versie mogen verwachten moet Salt even lachen, vervolgens geeft hij serieus antwoord door te zeggen dat dit niet ondenkbaar is. Salt zelf ziet het al vast helemaal zitten, hij zegt zelfs dat Heroes de diepste Battlefield-game wordt die DICE gemaakt heeft. Als alles volgens schema loopt, is de game ergens deze zomer te downloaden vanaf een nog te lanceren site. Het is nogmaals gratis, dus er is weinig reden om de game niet even uit te proberen. Heroes heeft namelijk bijna alles mee om een topper te worden.

Geplaatst op 5 maart 2008 om 00:03 door


Plaats een reactie


X
Lees meer over Battlefield: Heroes: