GD: BAJA
Artikel | -Bij het horen van de naam ‘Baja’ zal denk ik niet iedereen meteen denken aan racen. Sterker nog, toen ik voor de eerste keer kennis maakte met de titel dacht ik in eerste instantie dat een bekende Rotterdamse Beach Club met een eigen game op de proppen kwam. Na wat speurwerk kwam ik er echter achter dat Baja ook de naam is van de meest noordelijke staat van Mexico. Dit deel van de aarde kenmerkt zich door de constante aanwezigheid van een verzengende hitte en zand. Heel veel zand. De ideale ingrediënten dus voor een off-road-race, die dan ook ieder jaar gehouden wordt in Baja en bekend is onder de naam ‘Baja 1000’. Die 1000 staat voor het aantal mijl dat er gereden moet worden, wat omgerekend neerkomt op meer dan 1600 kilometer aan ‘slechte’ wegen die racers moeten zien af te leggen.
Opmerkelijk is dat er in de game ook echt een aangepaste versie van de Baja 1000 zit, die 483 kilometer lang is en ruim 4 uur duurt om te voltooien. Een extreem lange speelduur dus, zeker als je geen hardcore racefanaat bent. Om tegemoet te komen aan plaspauzes, onverwachte telefoontjes of het feit dat je af en toe ook nog wat moet eten en drinken, is er de mogelijkheid om, zowel offline als online, de controle van je voertuig af te geven aan de computer. Op deze manier blijf je toch in de race, terwijl je zelf alleen maar hoeft toe te kijken. Het is nog maar de twijfel of je dit natuurlijk wilt doen, aangezien je voertuig een stuk minder snel is dan wanneer jezelf de controle hebt.
Ook niet geheel onbelangrijk om te weten bij een racegame is het aantal en soort voertuigen waarmee je door de woestijn heen kunt denderen. Er zijn in Baja negen verschillende autoklasses, waarbij je begint met een Volkswagen buggy. Hoe beter je racet, hoe meer geld er op je bankrekening komt en betere wagens je kunt kopen. Zo kun je later in het spel ook 4x4 trucks en zogenaamde trophy trucks bestellen.Een opvallende toevoeging in Baja is de mogelijkheid om te racen in de zogenaamde Panoramic Mode. Door middel van drie Xbox 360’s en drie beeldschermen krijg je namelijk nog meer zicht op de weg en kun je beter zien waar en wanneer de concurrentie je probeert in te halen. Met een stuurtje en pedalen erbij creëer je op deze manier toch wel een hele coole setting. Mijn eerste speelsessie in Panoramic Mode voelde dan ook aan alsof ik zojuist in de ultieme racesimulator gestapt was. Toch is de hele optie eigenlijk meer bedoeld als een gimmick dan een daadwerkelijke reden om Baja straks te gaan kopen. Want zeg nou zelf, wie heeft er nou thuis drie Xbox 360’s staan?
Hoewel Baja nog volop in ontwikkeling is, ziet de game er op dit ogenblik al hartstikke goed uit. Beter eigenlijk, dan je zou verwachten van een game die zich voornamelijk in zandomgevingen afspeelt. Natuurlijk zijn er veel bruinige en gele tinten te vinden, maar daarnaast zijn er genoeg natuurlijke objecten ingevoerd die zorgen voor variatie en actieverhogende momenten. Vooral in de First-Person View is snelheid goed naar beeld vertaald: struiken en kleine cactussen worden gemakkelijk en zichtbaar verpletterd door jouw wielen en een blur-effect zorgt voor nog meer adrenaline naarmate je harder gaat.

Registreer nu!