Het James Bond-gevoel: de gadgets

Artikel | -

Grootse actie, mooie vrouwen, dure bolides en bizarre gadgets. Met de komst van een nieuwe James Bond-film duikt de geheimagent ook weer eens op in een videogame. Drie jaar na de release van From Russia With Love (de laatste Bond-game tot op heden) ligt Quantum of Solace in de schappen. De hoogste tijd om eens te bekijken of de toffe aspecten uit de films nu eigenlijk ook wel zijn terug te vinden in de bijbehorende videogames.

In dit eerste artikel uit een reeks artikelen bekijken we de gadgets uit de videogames. Het gaat hier niet zozeer om hoe bizar of effectief de gadgets zijn, maar meer om het feit of ze zo zouden kunnen voorkomen in een echte James Bond-film. Kortom, is het James Bond-gevoel uit de films goed vertaalt naar de gadgets in de videogames.

Q-Claw/Cell Phone Grapple

Komt voor in: Agent Under Fire & Nightfire

Een geheimagent staat soms voor ontzettend lastige situaties. Infiltreren in een organisatie is namelijk geen gemakkelijke klus, je kunt immers niet zomaar altijd door de voordeur wandelen. Gelukkig heeft Q, de techneut die verantwoordelijk is voor alle gadgets, een prima hulpmiddel ontwikkeld dat het makkelijker moet maken een gebouw binnen te komen. Zelfs de hoogste ramen en balkons kunnen je een ingang bieden met de Q-claw. Op het eerste gezicht lijkt het een doodnormale mobiele telefoon, maar niets is minder waar. Eén druk op de knop en er schiet een grijphaak uit het toestel. Wanneer de haak zich succesvol in een muur vastgrijpt kun je je als een ware spion naar boven takelen om vriend en vijand te verrassen.

Key Fob Stunner

Komt voor in: Nightfire

Hoewel James Bond in het bezit is van een licence to kill, is het niet altijd even verstandig iedere vijand uit te schakelen met een nekschot. Niet alleen verspil je er een hoop munitie mee, je maakt er ook nog eens een boel rotzooi mee en de kans is groter dat je wordt opgemerkt door andere tegenstanders. De echte geheim agent zal het dus altijd proberen wat ‘stiekemer’ aan te pakken. En hoe kun je iemand beter uitschakelen dan met de Key Fob Stunner, een autosleutel die een elektrische stoot kan afgeven om zo een tegenstander bewusteloos te krijgen. Echt een gadget voor de sluipgrage kant (ook al is die wellicht minder aanwezig) van 007.

Q-Slick

Komt voor in: Agent Under Fire

Dat de Britse geheime dienst een hoop centen heeft blijkt wel uit het hele wagenpark dat James Bond door de jaren heen aan gort heeft gereden. Maar met de Q-Slick doet 007 wellicht wat langer met zijn supersnelle bolides. Deze gadget laat namelijk een speciaal goedje achter op het wegdek waardoor de banden van mogelijke achtervolgers volledig wegbranden. Hierdoor neemt de kans af dat ze je nog zullen rammen en beschieten aangezien je zo bij ze wegrijdt. Een erg handig wapen, dat wel eens essentieel kan blijken te zijn in een achtervolging. En je tegenstanders... tja die zullen toch echt een lidmaatschap moeten aanvragen bij de wegenwacht.

Phoenix Ronin Suitcase/Briefcase Turret

Komt voor in: From Russia With Love & Nightfire

Onmisbaar voor de geheimagent die zichzelf serieus neemt. Deze gadget lijkt op het eerste gezicht een doodnormaal koffertje, waardoor niemand er echt aandacht aan zal besteden. Op deze manier kan James Bond zich voordoen als doodnormale zakenman, maar draagt hij toch een heel wapenarsenaal bij zich. In het koffertje zitten namelijk niet zomaar wat contractjes en dossiers, maar een behoorlijk zwaar wapen. Dit wapen schiet een behoorlijke lading kogels af en werkt zelfs volledig automatisch. 'Ooh, meneer Bond is zijn koffertje vergeten!' Ratatatatatatatata.....

Jetpack

Komt voor in: Agent Under Fire & From Russia With Love

James Bond zonder jetpack is als koningin Beatrix zonder flamboyante hoed. Misschien wel één van de vetste gadgets ooit, want zeg nu zelf: zou jij ook niet vrij door de lucht willen vliegen? De jetpack maakt het, net als de Q-claw in mindere mate, mogelijk de meest onmogelijke plekjes te bereiken. Vijanden op het dak? Geen probleem, één druk op de knop en je bevindt je in de lucht. Grote voordeel van deze gadget ten opzichte van de Q-claw ligt hem in het gegeven dat je tijdens het gebruik nog steeds lekker kan knallen. Wordt James Bond dus genadeloos hard aangevallen als hij bezig is met zijn hippe gadget, dan kan hij zich altijd verweren met een paar welgemikte schoten.

En tot zover de vijf gadgets uit James Bond-games die het echte James Bond-gevoel overbrengen. Deze gadgets zijn misschien niet allemaal de meest effectieve en bizarre technologieën die door James Bond worden gebruikt, maar zouden zo uit een echte James Bond-film kunnen komen (en voor sommige gadgets is dat ook min of meer het geval). Met de films Casino Royale en Quantum of Solace is het gebruik van gadgets wel behoorlijk genuanceerd. In de game Quantum of Solace (die beide films volgt) hoef je niet te rekenen op praktijken als jetpacks (hoe tof ze ook mogen zijn), maar zal enkel wat realistische speeltjes bevatten. Wat gadgets betreft kan Quantum of Solace dat oude Bond-gevoel dan ook moeilijk overbrengen. Het meer serieuze en rauwe Bond-gevoel uit de twee nieuwste films moet echter prima haalbaar zijn.


Plaats een reactie


X
Lees meer over Quantum of Solace: The Game: