Toppers van 2009: Persona 4
Artikel | -
Persona 4
Verwacht: Q1 2009 - Platform: Playstation 2 Bekijk de gamepagina - Bezoek de afbeeldingengalerij - Bezoek de videogalerij


Het is inmiddels 2009. Ooit gedacht dat we dit jaar nog een nieuwe PlayStation 2-game zouden mogen ontvangen? Ik in ieder geval niet, maar toch is het zo! Ergens in maart ligt namelijk Persona 4, het meest recente deel uit de Shin Megami Tensei-serie, in de schappen. Persona 4 is een typisch Japanse Role Playing Game waarin je in vele gevechten belandt, een team opzet dat jou helpt tijdens deze gevechten, vrienden maakt via het Social Link-systeem dat we ook kennen uit Persona 3, verschillende moorden onderzoekt, onschuldige mensen via Midnight Channel (een TV-kanaal) van een wisse dood redt én uiteindelijk de ware dader achter deze misdaden ontmaskert.
Tussen de vele gevechten door is het ook de bedoeling je sociale leven te onderhouden. Dit kan betekenen dat je na school afspreekt met je klasgenoten om een hapje te gaan eten of een filmpje te pakken. Je sociale contacten onderhouden is van essentieel belang, omdat elke beslissing die je neemt invloed heeft op het verdere verloop van de game.

Persona 4 wordt ontwikkeld door het Japanse Atlus. Zij zijn onder andere verantwoordelijk voor een groot aantal Shin Megami Tensei-games en Trauma Center voor de Wii en de Nintendo DS. De eerste game van Atlus die ik speelde was Rockin' Kats voor de NES uit 1991. Atlus draait dus al een aantal jaartjes mee.

De game is sinds december van vorig jaar al uit in Amerika, en sinds vorige zomer al in Japan. De critici waren laaiend enthousiast en noemden Persona 4 misschien wel de beste RPG voor de PlayStation 2 ooit verschenen. Gamers die al niet genoeg kregen van Persona 3 zullen met dit vierde deel helemaal in hun nopjes zijn. Het vierde deel blijkt namelijk nog net een tikje beter te zijn. Ikzelf wacht nog even met oordelen, maar van wat ik er van gezien en gehoord heb is deze game voor RPG-liefhebbers niet te missen. Qua gameplay zal er alleen niet heel veel veranderd zijn ten opzichte van Persona 3. Het verhaal, de personages en settings zijn uiteraard wel helemaal nieuw. Daarnaast is die lugubere Tartarus-toren verdwenen en vervangen door het TV kanaal Midnight Channel.

Persona 4 is zo'n game die je óf helemaal de bom óf drie keer niks vindt. Hoewel de game in vele opzichten lijkt op zijn voorganger is dit wel een RPG zoals we die graag zien. Natuurlijk is het leuk om tijdens de gevechten je verzamelde Persona's in te zetten, maar alleen daarmee zou de game het niet redden. Gelukkig biedt Persona 4 meer dan dat, zoals het Social Link-systeem waarbij je de relaties met verschillende vrienden moet zien te onderhouden. Hoe beter je dit doet, hoe sterker je personage wordt. Ook je vrienden zullen hierdoor vaker voor je klaarstaan. Op grafisch gebied valt de game natuurlijk niet te vergelijken met de huidige generaties RPG's, maar dankzij het anime-achtige stijlje ziet het er naar mijn mening nog redelijk uit.


Hartstikke top dat Atlus de ballen heeft om Persona 4 in 2009 voor de PlayStation 2 uit te brengen, maar ze hoeven niet verwachten dat de game een verkoopsucces wordt. Over Persona 3 waren de critici ook enorm te spreken, maar die titel kwam in geen enkele verkooplijstje voor. Daarnaast zijn de graphics erg gedateerd, waardoor de kans groot is dat nieuwkomers die game links laten liggen. Gamers die de Persona-reeks kennen zullen dit vierde deel blind aanschaffen... net als ik.
Wat wij vinden is misschien leuk om te lezen, maar veel interessanter is wat jullie nu van deze game vinden! Zet jij je geld opzij voor deze titel of lijkt het je helemaal niks? Stem 'hot' of 'not', doe dat bij elke game die we de komende maand bespreken en dan maken we aan het eind van de periode bekend welke titels het meest populair zijn.

Registreer nu!