Star Ocean: Second Evolution

Artikel | -

Star Ocean: Second Evolution is een remake van het tweede Star Ocean-deel dat oorspronkelijk op de eerste PlayStation uitkwam. Star Ocean is een Role Playing Game. In Second Evolution sta je in de schoenen van een jonge officier, Claude, die tijdens een missie met zijn vader wordt opgezogen door een vreemde bel. Deze bel neemt hem mee naar een andere planeet, waar Claude vervolgens wakker wordt in een bos. Na een lange wandeling in het bos komt hij een meisje, Rena, tegen dat in nood is. Claude probeert haar te helpen door een monster dat iets wegheeft van een gorilla te verslaan. De kleine held doet dit met behulp van zijn met licht schietende wapen. Door dit voorval denkt de bevolking op de vreemde planeet dat jij de Hero of Light bent en dat jij hen komt beschermen. Hier begint jouw reis en het grote verhaal.

Het verhaal dat ik hierboven vertel duurt in totaal ruim dertig minuten (wanneer je gewoon rustig aan speelt). Dat kan worden gezien als een hele lange tutorial of een heel uitgebreid en fijn begin van een leuk verhaal. Ik neig naar het laatste toe. Normaliter krijg je in spellen van Square Enix eerst honderden beelden met uitleg. Wanneer deze eindelijk doorgelezen en bestudeerd zijn, kan het feest beginnen. Dat is in deze game niet het geval. Alles in het begin tot en met het eerste dorpje is tutorial. Zo is dat gevecht aan het begin met de gorilla ook meer een geval van uitproberen dan dat het moeilijk is. Maar niet alleen de gevechten zijn zo, ook de gesprekken. Zo word er in ieder gesprek wel gehint naar een plek waar je naartoe moet of een meneer/mevrouw x waarmee je moet praten om verder te komen.

Niet alleen is de opzet voor iedereen te begrijpen, ook het menu is heel uitgebreid en overzichtelijk. Zo zijn onder andere de statistieken van Claude te bekijken en natuurlijk het wapen te upgraden. Dat is niet alles, het menu bestaat uit zeven verschillende kopjes die bijna allemaal nog submenu’s bevatten, maar toch eenvoudig genoeg zijn om spelers niet meteen af te schrikken. Zo is het terugvinden van vaardigheden en objecten die je nodig hebt vreselijk makkelijk.

Niet alles is echter positief aan Star Ocean: Second Evolution. Zo is het visueel niet bepaald een hoogvlieger en komt het af en toe wat slordig over. Hoofdpersonage Claude ziet er bijvoorbeeld van een afstandje uit als een drolletje met blond haar dat iets wegheeft van het haar van Sideshow Bob van The Simpsons. Wanneer hij van dichtbij in beeld komt, is het ineens een mooi-boy geworden. Daarnaast zijn niet alleen de personages wat slordig afgebeeld, ook de achtergronden voelen flink verouderd aan. Dit heeft natuurlijk te maken met dat het een remake is, alleen zijn de verschillen tussen nieuwe beelden en oude wat groot en daardoor duidelijk te herkennen.

Ook ben ik niet zo’n fan van het opgeheven vingertje wat Square Enix af en toe in haar games opsteekt. Een voorbeeldje: in het eerste dorp kom je in een huis waar twee kinderen aan het spelen zijn. Rena vertelt dat de vader van de kinderen naar een ander dorp is, omdat hij daar een grote opdracht heeft. De kinderen zeggen daarna dat hij al twee weken weg is en dat ze hem enorm missen, waarop Rena zegt: ‘Iedere kans die ik krijg, probeer ik met de twee kinderen te praten, zodat ze niet het gevoel krijgen alleen te zijn.’ Zulke morele verhalen mogen ze wat mij betreft achterwegen laten.

Maar dat is misschien een beetje mierenneuken. De verhaallijn bevat verder niet al te veel verrassingen en is typisch voor een Square Enix-game. Star Ocean: The Second Evolution is natuurlijk jaren geleden al uitgekomen en is daardoor weinig vernieuwend. Heb je hier geen problemen mee, dan kun je je gerust opmaken voor een flink avontuur, want vanaf het moment dat Claude het eerste dorp verlaat, komt er een enorme wereldkaart in beeld. Op deze kaart zijn verschillende rode punten te zien. Deze staan voor dorpen en als je nagaat dat in elk dorp wel een aantal missies te vinden zijn, kun je ervan uitgaan dat er genoeg te doen is om je mee te vermaken.

Geplaatst op 27 januari 2009 om 12:00 door


Plaats een reactie