MC LA: South Central

Artikel | -

We worden de afgelopen tijd bedolven onder downloadable content. Fallout 3, Grand Theft Auto IV, Mirror’s Edge en Burnout Paradise hebben de laatste tijd kleine danwel grote uitbreidingen gehad. De ene was fantastisch, de andere redelijk zonde van je geld. De DLC van Midnight Club: LA valt gelukkig in de eerste categorie.

De DLC heet South Central en biedt een groot nieuw gebied, die zo’n 25 procent aan asfalt aan het origineel toevoegt. Het toffe aan de DLC is dat er twee varianten van zijn. Bij de eerste betaal je niks en krijg je gewoon de mogelijkheid om door het nieuwe gebied te rijden. Zo zien wij Hollanders het graag! Daarnaast kun je voor 800 Microsoft Points naast het nieuwe gebied een hoop races, auto’s en mogelijkheden om die auto’s te pimpen. Om preciezer te zijn bevat de uitbreiding 26 races, twaalf multiplayer battlemaps, tien delivery missies en meer dan honderd red light-races, die zich allemaal afspelen in het nieuwe gebied. Heb je een vriend die de betaalde versie heeft, dan kun je online tegen hem racen. In dat geval krijg je wel toegang tot de nieuwe content.

Qua auto’s wordt het aanbod met negen nieuwe bakken aangevuld, waarbij er ook twee nieuwe categorieën worden toegevoegd. Voor de milieuhaters is het mogelijk om met een SUV door de stad te scheuren en voor de pimps is er een categorie Lowriders aan de game toegevoegd. Bij de laatste is het helaas niet mogelijk de bak zo te pimpen dat hij kan bouncen, maar beide soorten auto’s rijden compleet anders. South Central is dus niet alleen meer, het biedt ook wat nieuwigheidjes.

Zo is de SUV de oplossing voor iedereen die zich irriteert aan het verkeer op straat. Wanneer je met de SUV ergens tegenaan beukt zul je namelijk veel minder snelheid verliezen. Een perfecte uitkomst voor de momenten waarbij je op het laatst van de race de concentratie verliest en een auto niet goed kan uitwijken. Toch heb ik de game vooral met exotische sportauto’s gespeeld, waarbij snelheid heerlijk gecombineerd wordt met een wegligging om ‘u’ tegen te zeggen.

Het nieuwe gebied is zoals gezegd lekker groot en met de vele races die het biedt, houdt het de speler heel lang zoet. De prijs-kwaliteitsverhouding van South Central is in mijn ogen dan ook dik in orde. In het nieuwe gebied zijn weer een hoop landmarks te vinden, die het echte LA-gevoel goed uitademen. Daarnaast wordt de fantastische soundtrack aangevuld met een paar nieuwe parels, zodat het geluid op maximaal mag worden gezet.

Ik wil aan iedereen aanraden om in elk geval de gratis versie van South Central binnen te halen en te kijken hoe groot het nieuwe gebied is. Krijg je dan weer de smaak te pakken, dan doe je er niet verkeerd aan de digitale portemonnee te trekken. Voor het geld wat je neerlegt ben je verzekerd voor weer heel wat uurtjes speelplezier door de straten van Los Angeles.

Plaats een reactie


X
Lees meer over Midnight Club: Los Angeles: