Winning Eleven 8

Artikel | -

Elk jaar komt er weer een vervolg en elk jaar kijken vele fans er naar uit. Waarom? Omdat Konami het steeds voor elkaar bokst om hun Pro Evolution Soccer serie te verbeteren. Deel vier kunnen we in oktober verwachten. Maar omdat ik niet al te dol ben op wachten, besloot ik me te vermaken met het Japanse broertje van PES 4, Winning Eleven 8.

De grootste reden om dit jaar het nieuwe deel aan te schaffen is de toevoeging van de gehele Nederlandse Eredivisie. Fans van RBC, FC Utrecht en ADO Den Haag kunnen nu met hun eigen team (inclusief de echte namen) spelen. Maar ook kan er gewoon gebald worden met de grotere clubs. Helaas is het Konami niet gelukt om alle teams uit het spel te licenseren, zodat sommige teams niet met hun officiƫle naam in het spel zitten.

Toch zal alleen dit niet de enige reden zijn waarom voetbalfans dit spel moeten kopen. Nee, de reden waarom je Pro Evolution Soccer koopt is de geweldige feeling. Het spelen van wedstrijden voelt heel realistisch aan en een doelpunt scoren geeft je dan ook een overwinningsgevoel. Iets wat ik tot nu toe nooit bij een andere voetbalserie heb ervaren.

Dat gevoel is wederom in Winning Eleven 8 te voelen. Daarnaast zijn er gelukkig ook een aantal verbeteringen in het spel te vinden. Zo ziet het geheel er nog mooier uit. Stadions ogen prachtig, de spelers bewegen vloeiender en vooral de bekende spelers zijn identiek nagemaakt. Ook is er meer variatie tussen de bewegingen van spelers. Er zijn veel verschillende manieren waarop de veldspelers dribbelen, tackelen en schieten. Wereldspelers zullen zelfs exclusieve bewegingen kennen. Zo neemt een Beckham een vrije trap op een unieke manier en zal je met Ronaldhino bewegingen kunnen maken die met andere spelers onmogelijk zijn.

De gameplay heeft ook wat veranderingen ondergaan. Zo is de snelheid in het spel iets lager. Het gevolg hiervan is dat je als speler veel meer het gevoel van controle hebt. Het zoeken van een vrije man of het uittikken van de verdediging is zo beter te doen. Over controle gesproken, balcontrole is denk ik de beste verbetering. In het vorige deel kwamen lange passes over de breedte of hoge steekballen vaak niet aan. In Winning Eleven 8 wel. Spelers nemen de bal veel beter aan op hun borst of schoen. En deze verbetering is net het verschil tussen een doelpunt en balverlies.

Een groot nadeel aan Winning Eleven 7 en in iets mindere mate Pro Evolution Soccer 3 was de scheidsrechter. Het inzetten van een tackle resulteerde in negen van de tien keer tot een vrije trap. Ook de voordeelregel was niet al te best uitgewerkt. Gelukkig heeft Konami geleerd van haar fouten en zijn alle kleine minpuntjes uit de voorganger weggewerkt.

En dat is ook eigenlijk de beste omschrijving van Winning Eleven 8. Het heeft alle goede dingen uit zijn voorganger overgenomen en alles wat er een beetje aan mankeerde verbeterd. Tel daar de welbekende Master League (die in het Japans erg lastig te spelen is) bij op en je bent verzekerd van vele uren voetbalplezier. Het enige wat ik mis is een online modus. Hopelijk komt deze nog in de Xbox versie van het spel, maar tot nu toe heeft Konami hier nog niets over willen zeggen.


Plaats een reactie


X
Lees meer over Winning Eleven 8: