Ace Combat Joint Assault

Artikel | -

Er is er één jarig, hoera hoera, dat kun je wel zien, dat is Ace Combaaaaat. In 1995 ontving de PlayStation het eerste deel en sindsdien heeft de serie zijn (lucht)sporen verdiend op de PlayStation 2 (deel vier was echt geniaal), de Xbox 360 en de PlayStation Portable. Namco was erg in zijn nopjes met die laatste versie en daarom wordt in het jubileumjaar van de serie wederom de PSP aangedaan met Ace Combat Joint Assault.

Aan het hoofd van dit nieuwe deel staat de geestelijk vader van de serie, ene meneer Kato. De terugkeer van zo’n geestelijk vader zorgt er vaak voor dat de game terug gaat naar de basis, maar Joint Assault gooit juist het roer behoorlijk om. Voor het eerst in de serie speelt de game zich af in een realistische setting, waarbij je over wereldsteden zoals Tokio, Londen en San Francisco vliegt. Daarbij zijn natuurlijk een aantal bekende gebouwen in de game verwerkt. In onze demonstratie zagen we bijvoorbeeld hoe de ontwikkelaar langs de Tokyo Tower vloog, wat het Japanse antwoord is op de Eiffeltoren. Zeker leuk om een keertje tegenaan te knallen.

Ondanks de realistischere setting, heeft de ontwikkelaar de vrijheid genomen om toch wat fantasievolle elementen in de game te stoppen. In één van de eerste missies wordt de speler, die onderdeel is van een privéleger, opgeroepen om boven Tokio af te rekenen met een enorm vliegdekschep. Qua grootte lijkt het een beetje op een buitenlands ruimteschip zoals we dat kennen uit films als Independence Day en uiteindelijk moet je het schip iets van dertig keer raken voordat het neerstort.

Die strijd kun je in je eentje voeren, maar de game komt het beste tot zijn recht in de coöperatieve speelstand. Met vier man tegelijkertijd neem je het dan op tegen de vijandige strijdmacht. Dat kan zowel bij elkaar op de bank als in een onlinemodus. Het nadeel van online strijden in teamverband is dat je niet echt goed kunt communiceren en je dus niet goed kunt afspreken wie wat doet. Ik vraag me dus af hoe goed dat straks tot zijn recht komt. Als iedereen achter dezelfde vijand aan jaagt, dan is de kans groot dat de rest door de verdedigende linies glipt.

Een andere nieuwigheid is dat je coöperatieve gevechten op verschillende locaties kunt uitvechten. Het is aan jou de keuze om de strijd in arena’s te verdelen, waarbij iedereen in zijn eigen arena vecht. Je komt elkaar dan niet direct tegen, maar door jouw vijanden zo snel mogelijk af te maken zorg je ervoor dat jouw medespeler daar geen last van heeft. Deze modus leunt wat minder op communicatie en lijkt mij daardoor al een stuk interessanter om online te spelen. Uiteraard ontbreekt ook de competitieve onlinemodus niet. Daarin kun je met acht man tegelijk het luchtruim onveilig maken. Dat is in een free-for-all-variant mogelijk, maar er zijn tevens modi voor teams aanwezig.

Ace Combat Joint Assault is een lekker compleet pakket, dat dankzij broodnodige veranderingen de serie naar nieuwe hoogtes lijkt te leiden. De enige twijfel die ik heb, is of de PSP wel het juiste platform is voor de wilde plannen. De game lijkt alles op de multiplayervariant te gooien en ik denk dat dat niet het sterkste punt van de handheld is. Onderweg is de kans klein dat je iemand met de game tegenkomt en thuis, in de buurt van een draadloos netwerk, pak je de PSP er gewoon niet zo snel bij.


Plaats een reactie


X
Lees meer over Ace Combat Joint Assault: