Top 5 guilty pleasures 2011
Artikel | -Een game die jij met plezier speelt, maar waar je eigenlijk niet mee kan aankomen bij je vrienden die enkel de allerbeste games spelen. De guilty pleasure. Ze zullen het nooit begrijpen dat soms zijn niet zo heel fantastische games eigenlijk best goed te pruimen zijn. Voor de fijnproever althans. Een top 5 van onze guilty pleasures van 2011
5. Just Dance 3
Terwijl iedereen praat over die ene plottwist uit Modern Warfare 3 of grappige bug uit Skyrim, kun jij natuurlijk niet aankomen met een anekdote over die ene keer dat je bijna 100% had gehaald met I’m So Excited van de Pointer Sisters in Just Dance 3.
Wij zouden je het niet kwalijk nemen wanneer je spierpijn hebt na het spelen van Just Dance 3. Dit is namelijk een hele goede dansgame voor iedereen die durft te bewegen voor zijn tv. De tracklist is rijk en gevarieerd en de danspasjes passen goed bij de nummers. Just Dance 3 maakt het daarnaast niet te lastig voor nieuwe spelers die nog niet zo zeker zijn over hun dansmoves.
4. Dead Rising 2: Off the Record
Uitgever Capcom heeft goud in handen met Dead Rising, maar lijkt vooral geïnteresseerd te zijn in het heruitgeven van dezelfde game. Dead Rising 2: Off the Record is eigenlijk Dead Rising 2, maar dan met Frank West, de held uit het eerste deel, in de hoofdrol en hier en daar wat aanpassingen in het verhaal. De locatie, de duizenden zombies en manier om ze te doden zijn allemaal vrijwel hetzelfde gebleven.
En toch blijft het leuk om te spelen, want hoe serieus het verhaal ook tracht te zijn in de tussenfilmpjes, zodra je fotojournalist Frank onder de knoppen krijgt is het waanzin wat de klok slaat. Met ieder huis-, tuin- en keukenvoorwerp sla je de zombies die gokstad Fortune City overspoeld hebben de hersens in. Door de constante tijdsdruk (die in een nieuwe modus geheel afwezig is) wordt zelfs een escortmissie nog spannend.
3. Shadows of the Damned
Garcia ‘Fucking’ Hotspur is een demonendoder, zijn metgezel Johnson is een pratende schedel die kan transformeren in een keur aan verschillende wapens en Garcia’s rondborstige vriendin Paula is ontvoerd door de Lord of the Demons: Flemming. Om zijn schatje terug te vinden, duiken Garcia en zijn schietgrage metgezel de duisternis in om haar terug te halen. Op die pratende schedel na klinkt Shadows of the Damned eigenlijk wat cliché.
Wat volgt is een luguber, vreemd , plat, sexy en ronduit stoere tocht door het rijk van de demonen; de hand van ontwikkelaar Suda51 is haast overal voelbaar. De schietactie steelt niet de show, maar eerder de bizarre avonturen van Garcia en Hotspur, die net zoals de demonen een voorliefde hebben voor dubbelzinnige grappen en opmerkingen over piemels. Het is vaak zo plat als het maar kan (‘’taste my big boner!’’), maar effectief is het wel. Helemaal geflipt zijn de verhalenboeken die je tegenkomt. Omstebeurt lezen Jonhson en Garcia deze verhaaltje voor die bepaald niet geschikt zijn voor het slapengaan. En wat te denken van het liefdevolle eerbetoon aan Evil Dead halverwege de game? Shadows of the Damned is echt voor de fijnproever.
2. Earth Defence Force: Insect Armegeddon
De naam alleen al schreeuwt B-game en als EDF: Insect Armegeddon iets doet, dan is het wel die benaming eer aan doen. De aarde wordt geteisterd door gigantische buitenaardse insecten en jij moet ze kapotschieten. De term ‘arcade’ wordt veelal gebruikt om de schietactie te omschrijven, maar ‘lekker hersenloos’ zou er eigenlijk net zo goed bij passen. Je brein tijdelijk uitzetten is sowieso geen slecht idee wanneer je Insect Armegeddon speelt, de slechte graphics en dramatisch domme teksten moet je maar net kunnen waarderen.
Insect Armegeddon is niet de eerste game in de serie en brengt een aantal aardige vernieuwingen met zich mee. Zo zijn er deze keer verschillende klassen om mee te spelen, maar het wordt nooit te complex of ingewikkeld; er moeten tenslotte reusachtige insecten opgeblazen worden in de stijl van sciencefiction B-films uit de jaren vijftig. Wij vinden het zalig, maar wie enkel games speelt die draaien op de Unreal Engine zal er waarschijnlijk de lol niet van kunnen inzien.
1. Driver: San Francisco
Als we een Top 5 hadden voor meest vergezochte verhaal, dan zou Driver: San Francisco ongetwijfeld ook op nummer een staan. In dit vervolg op de rijgamesserie, die zijn hoogtijden vooral beleefde in het PS1-tijdperk, speel je namelijk geheim agent Tanner die na een auto-ongeluk in een coma belandt, maar zich als kasplantje niet laat stoppen in het oplossen van een duistere politiezaak.
Door zijn comateuze toestand heeft Tanner een nieuw trucje geleerd. Vanuit zijn auto kan hij op ieder moment als een soort geest springen naar een ander voertuig en het lichaam van de inzittende overnemen. Dat zorgt voor bizarre situaties in het verhaal, maar ook voor goed gevonden en originele missies. Zo moet Tanner bijvoorbeeld een botsing veroorzaken zodat een bende slechteriken niet in de buurt van een geldwagen kunnen komen. Dat het zich allemaal afspeelt in zijn hoofd, maakt het allemaal nog wat raarder. Typisch gevalletje van: een beetje vreemd maar wel lekker en daarmee met recht onze guilty pleasure van 2011.

Registreer nu!