De Nintendo 3DS XL - Goed, maar had beter gekund
Artikel | -De Nintendo 3DS XL verschijnt iets meer dan een jaar na de release van de originele Nintendo 3DS. Dat is enorm snel en kan er op duiden dat Nintendo paniekvoetbal speelt. Kijkend naar de vernieuwingen van de Nintendo 3DS XL valt dat gelukkig mee. Er is aan de basis van de handheld namelijk niks veranderd. Spellen worden nog op precies dezelfde manier gespeeld, met als uitzondering dat dit geheel nu op een groter scherm plaats vindt.
Nintendo 3DS XL Review
Negentig procent groter, dat is hetgeen waarmee de XL consumenten aan zich probeert te binden. En hij is dan ook echt XL. De gewone 3DS is een ukkepuk vergeleken met dit bakbeest, maar de XL is alles behalve een lompe reus. Hij is wat zwaarder dan de originele 3DS, maar door het grotere oppervlak liggen je handen verder uit elkaar en heb je dus meer ruimte om het gewicht te verdelen. Maar belangrijker is dat hij door de grotere afstand tussen je handen gewoon een stuk lekkerder vasthoudt. Ik heb tijdens de verschillende speelsessies totaal geen last gehad van kramp, terwijl ik bij de originele 3DS constant in een andere houding moest gaan zitten.

Dat heeft naast het krampgevoel ook te maken met de positionering van de ogen om zo het perfecte 3D-effect te ervaren. Door het grotere scherm van de XL heb je daar nu veel minder last van. De kijkhoek is groter geworden met als gevolg dat je een veel grotere ‘3D-sweetpoint’ hebt. Waar het 3D-effect van de 3DS in de trein onmogelijk is te gebruiken, heb ik datzelfde effect met de XL constant aan gehad. En daardoor worden games als Super Mario 3D toch echt een stuk boeiender om te spelen.
Het grote scherm brengt tegelijkertijd ook één nadeel mee: de graphics worden opgerekt. De resolutie van het grotere scherm is namelijk hetzelfde als dat van de 3DS, waardoor games er minder scherp uit zien. Gekartelde randen worden op de XL alleen maar karteliger en daardoor toch iets minder aantrekkelijk. Een gemiste kans.

Diezelfde gemiste kans vinden we terug op het uiterlijk van de XL. Er is naast het scherm alle ruimte om een tweede analoge stick toe te voegen aan de 3DS, maar die stap heeft Nintendo niet willen maken. Doodzonde, want tegelijkertijd heeft het bedrijf wel laten weten een afgrijselijke tweede analoge stick als uitbreiding te gaan leveren voor games als Resident Evil.
En als we dan toch een beetje aan het mopperen zijn, dan moet natuurlijk ook genoemd worden dat de XL geleverd wordt zonder oplader. De gedachte van Nintendo is dat iedereen vast wel een oplader van de DSi, DS XL of de originele 3DS heeft en mocht dat niet het geval zijn, dan kun je er altijd één bijkopen. Nu hebben natuurlijk best veel consumenten een oplader die werkt met de XL, maar wat nou als je een oude handheld verkoopt en met dat geld de XL wil kopen? Ik kan me niet voorstellen dat jij een handheld zonder oplader op een plek als Marktplaats verkoopt en dus voor de XL apart een oplader moet kopen. Het voelt een beetje als een ordinaire geldwolvenactie van Nintendo.
Toch willen we na wat plus- en minpunten positief blijven. Zo kent de XL een batterij die iets krachtiger is. Met alle toeters en bellen aan, gaat een 3DS-spel zo’n 3,5 uur mee. Dat is slechts een half uurtje langer dan de drie uur die de originele 3DS op de teller zet. Maar wanneer je een DS spel speelt, met de WiFi uit en het scherm op een laag helderheidniveau, kan hij maar liefst negen uur meedraaien. Zodoende kan een Pokémon-titel in je 3DS XL makkelijk mee op vakantie om zo de vlucht of de autorit naar Zuid-Frankrijk te overleven.

De XL is niet de perfecte opvolger en brengt ook te weinig om je oude 3DS voor in te ruilen. Tegelijkertijd is het wat ons betreft wel het betere model als je van plan bent een 3DS te kopen. Het voordeel van het grotere scherm met het verbeterde 3D-effect, de betere handligging en een batterij die net wat sterker is dan zijn voorganger (en dus langere levensduur) zijn pluspunten die zwaarder wegen dan de genoemde minpunten. De 3DS XL is dan ook een veilige verbetering in plaats van een revolutie.
Nintendo 3DS XL Releasedate is 27 juli. De Nintendo 3DS XL is inmiddels te koop.
De Nintendo 3DS XL-prijs is 180 euro.

Registreer nu!