Toshiba gaat productie HD DVD stoppen

Nieuws | -

Volgens het persbureau Reuters is Toshiba van plan om de productie van HD DVD-onderdelen te stoppen en daarmee de ondersteuning voor haar eigen dataformaat te beëindigen. Hiermee zal er een eind komen aan de veelbesproken ‘format war’ waarin HD DVD en Sony’s Blu-Ray twee jaar lang hebben gestreden om tot opvolger van het DVD-formaat te worden gekroond.

Eerder kwamen er geruchten naar boven dat Toshiba het HD DVD-formaat zou laten vallen. Deze beslissing zou voortgevloeid zijn uit de aankondiging van Time Warner om alleen nog maar Blu-Ray te ondersteunen, en winkelketen Wal-Mart die haar klanten geen HD DVD meer gaat aanbevelen. Toshiba’s officiële verklaring was dat men zal kijken naar wat voor invloed de recente ontwikkelingen hebben op de markt, maar sprake van het annuleren van HD DVD-productie is er niet volgens het Japanse concern.

Toshiba zou na een aankondiging, die deze week nog wordt verwacht, nog wel HD DVD-onderdelen verkopen maar niet meer investeren in nieuwe onderdelen. Volgens Reuters zal Toshiba het risico hebben tientallen miljoenen dollars te verliezen. Het bedrijf, ook voornamelijk bekend van haar laptops en chipproductie, wil zelf nog niet reageren op het bericht.

Wat voor gevolgen dit heeft voor de Xbox 360 HD DVD-speler is nog onduidelijk, maar het is meer dan logisch dat ook deze uiteindelijk uit productie gaat in verband met de dalende lijn in HD DVD-films.


Plaats een reactie


X
Lees ook: