Misschien micro-transacties in Star Wars: The Old Republic

Nieuws | -

In de Star Wars: The Old Republic-blog is informatie over de test-registratie naar voren gekomen. Het opvallendste stukje informatie gaat over de micro-transacties, waar in de registratie naar gehint wordt. De gebruikers-overeenkomst heeft het over punten die ingewisseld kunnen worden voor items in een "game store", wat aan een Xbox Live Marketplace of PlayStation Store doet denken. Het zegt echter dat de punten geen échte waarden hebben en BioWare op elk moment mag bepalen of ze er punten vanaf halen of bij doen. Het tegenstrijdige is dan wel weer dat de punten 'non refundable' zijn, wat er op lijkt dat je er wel iets voor moet betalen.

Het zou natuurlijk kunnen betekenen dat je met in-game geld moet betalen voor die punten, of dat het punten systeem de munt-eenheid in de game is. Het zou ook kunnen betekenen dat BioWare de controle over het echte geld in het punten-systeem wil behouden, zolang het in de testfase zit.

Het is dus nog geen echt bewijs, alhoewel het EA's John Riccitiello's opmerking van vorig jaar wel weer naar boven brengt. Riccitiello beschreef SW:TOR als een "micro-transaction-based" game, wat EA later stellig ontkrachtte. Het zou gek zijn als EA en LucasArts ons niet voor, wat de grootste MMO-launch sinds World of Warcraft lijkt te gaan worden, wil laten betalen. Alhoewel het in rekening brengen van een maandelijks abonnement en het verkopen van in-game items sommige ontwikkelaars ook niet vreemd is, zoals bijvoorbeeld bij Champions Online en Everquest II. Opeens klinkt een maandelijkse betaling zo gek nog niet, mits er geen micro-transacties bij komen kijken natuurlijk.


Plaats een reactie


X
Lees meer over Star Wars: The Old Republic: