Ubisoft-omzet gedaald met 50%
Nieuws | -De verkoopcijfers van de eerste helft van het fiscale jaar zijn door Ubisoft vrijgegeven. Het bedrijf had de laatste zes maanden een omzet van 166 miljoen euro. Dat is een daling van ongeveer 50 procent in vergelijking met de omzet in dezelfde periode vorig jaar. Toen lag de omzet nog op 344 miljoen euro.
Er werd voor 83 miljoen aan games verkocht in de laatste drie maanden. Dit is ook weer ongeveer een daling van 50% in vergelijking met vorig jaar, toen ging er voor 175 miljoen euro aan spellen over de toonbank. Dit is echter nog wel drie miljoen meer dan Ubisoft zelf had verwacht, zij rekenden namelijk zelf op een verkooptotaal van 80 miljoen euro.
De game Call of Juarez: Bound in Blood bracht het meeste geld in het laatje bij Ubisoft. Gedurende de laatste zes maanden ging de game bijna 900.000 keer over de toonbank. Ook verschillende games die op Nintendo-consoles werden uitgebracht, zoals Teenage Mutant Ninja Turtles: Smash-Up, deden het goed.
Ubisoft verwacht meer te verdienen in de tweede helft van het fiscale jaar. Ubisoft zet vooral hoog in met games als Assassin’s Creed II en James Cameron’s Avatar, die beide op meerdere platforms uitkomen. Yves Guillemot, topman bij Ubisoft, is ervan overtuigd dat het dus in de periode rond de feestdagen beter zal gaan. Ook daarna voorspelt hij nog mooie dingen voor het bedrijf, dankzij aankomende titels als Splinter Cell: Conviction en Red Steel 2.


Registreer nu!