Ontwikkelaar Anno 2070 verandert DRM na kritiek
Nieuws | -BlueByte Games, de ontwikkelaar van Anno 2070, heeft de DRM-beveiliging van zijn game aangepast om een verandering van grafische kaart toe te staan. De studio reageert hiermee op het probleem dat website Guru3D ervaarde toen het de game als benchmark wilde gebruiken bij het testen van videokaarten.
Guru3D kwam erachter dat het wisselen van hardware ervoor zorgt dat gebruikers Anno 2070 opnieuw moeten activeren. Dit kan in totaal drie keer, daarna is de game niet meer speelbaar. Toen BlueByte Games hoorde van deze problemen, besloot het de limiet op het aantal activitaties voor Guru3D op te heffen en verder een algemene aanpassing te maken in de DRM van het spel zodat er voortaan wel tussen verschillende videokaarten gewisseld kan worden.
Andere significante veranderingen in de hardware, zoals het vervangen van het moederbord, vereisen nog wel een nieuwe activatie van het spel. Dit is volgens uitgever Ubisoft zoals de beveiliging hoort te werken. De uitgever stelt in een reactie dat de meeste mensen hier echter nooit tegen aan zullen lopen. "Wanneer het zeldzame geval zich voordoet dat een klant wel meerdere activaties nodig heeft, dan kan de Ubisoft-klantenservice dit probleem snel verhelpen. We moedigen deze klanten aan om direct met ons contact om te nemen, zodat ze van hun spel kunnen blijven genieten", aldus Ubisoft.
Registreer nu!