Sony vraagt patent op techniek die op Kinect lijkt

Nieuws | -

Sony heeft een patent ingediend voor een 3D-camera die vergelijkbaare functionaliteiten heeft als Microsofts Kinect-sensor. Het patent is deze maand openbaar gemaakt op de site van de US Patent & Trademark Office.

De patentaanvraag werd eind 2011 aangevraagd door Richard Mark, die ook verantwoordelijk was voor de ontwikkeling van PlayStation Move. Volgens de omschrijving betreft het een "door gebruikers aangestuurde driedimensionale interactieve game-omgeving". Een aan een PlayStation gekoppelde camera kan volgens het patent de bewegingen en positie van een speler bepalen in 3D, net als Kinect.

De techniek is mogelijk een evolutie van Sony’s EyeToy en PlayStation Eye. Dit zijn camera’s voor PlayStation 2 en 3 waarmee verschillende games gespeeld kunnen worden. Net als met Kinect besturen gamers sommige spellen met hun lichaam, een controller is niet nodig. Het belangrijkste verschil is dat het geen 3D-camera’s zijn en dus geen bewegingen in de diepte en posities in een ruimte kunnen bepalen; Kinect kan dat wel.


Plaats een reactie


X
Lees ook: