LEGO Star Wars: The Complete Saga

Recensie | -

Wist je dat ik vroeger piraat ben geweest? Ik zocht schatten in de Caribbean en bracht daarbij menig vijandelijk schip tot zinken. Dat dat elke keer hetzelfde eiland en hetzelfde schip was, dat interesseerde me niks. Op de vloer van mijn kamertje vochten mijn rode en blauwe piratenboot de mooiste zeeslagen uit (de rode was trouwens een slag groter, dus die won dan meestal). Niet verwonderlijk dus dat ik games als LEGO Star Wars met een vleugje nostalgische gevoelens benader.

‘The Complete Saga’ is alweer het derde LEGO Star Wars-spel en is feitelijk een samenvoeging van beide voorgaande games, aangevuld met wat extra content. Dat wil zeggen dat je de Episodes uit de eerste LEGO Star Wars (I, II en III) en die uit ‘The Original Trilogy’ (IV, V, VI) nu allemaal in één game hebt, en dat is natuurlijk wel zo gebruiksvriendelijk. Daardoor is deze game voor iedereen die één van beide voorgaande delen heeft gemist al van waarde.

Hoewel je het een goedkope actie kunt vinden om van twee bestaande games een nieuwe game te maken, drukt dat de pret absoluut niet. De sterke punten die LEGO Star Wars altijd had, zijn nog steeds goed. Dat wil dus zeggen dat er veel humor in het spel zit en de typische LEGO-stijl de show steelt. Alles dat kapot gaat valt letterlijk in LEGO-deeltjes uiteen en ook alle personages zijn op z’n LEGO’s weergegeven. Dat zijn er in nu totaal 120 trouwens, want de behalve de content uit de oude games biedt The Complete Saga ook nieuwe dingen, waaronder dus nieuwe personages, maar ook nieuwe levels. Een persoonlijke favoriet is de eerste level van Episode II, de achtervolging door Coruscant. Het is een soort race, maar met ook wat puzzelelementen. Dat is een concept dat in meer levels te vinden is en dat maakt het spel wel zo interessant.

Die puzzelementen zijn een voorbeeld van hoe de gameplay bij vlagen wat leuks in zich heeft. Ook al is LEGO Star Wars absoluut de moeite waard om eens door te spelen, het mist een bepaalde diepgang. Dat is misschien wel logisch, gezien het kinderlijke thema van de game, maar het kan er wel voor zorgen dat je op een gegeven moment afhaakt; level na level rondlopen, mannetjes hakken en items verzamelen gaat vervelen. Gelukkig zijn er een behoorlijk aantal levels die wat afwisseling bieden, maar dan nog zullen de serieuzere gamers onder ons afknappen op de simplistische gameplay.

Het breekpunt van deze game ligt echter niet in de simpelheid van de gameplay. Het ligt niet bij de afwisseling in levels, de vormgeving van de wereld, de humor of de nieuwe content. Nee, het gegeven dat ‘The Complete Saga’ maakt of breekt is de simpele vraag of je LEGO Star Wars al hebt gespeeld of niet. Zeker als je beide voorgaande delen in bezit hebt, voegt dit spel, dat wel gewoon voor de volle mep in de winkels ligt, niet veel meer toe. Daar staat tegenover dat als je slechts één, of sterker: géén van beide games hebt, dit absoluut de game is die je moet hebben

Dat is overigens niet alleen doordat je dan die drie of zes episodes kunt spelen die je nog niet had, of door de nieuwe content. Het grote voordeel van ‘The Complete Saga’ is dat het een online gedeelte toevoegt aan de serie, waardoor het mogelijk is om online Co-Op te spelen. Dat is een enorm pluspunt, van LEGO Star Wars is erg gericht op het spelen met een vriend. Dat kan prima samen op een console – is misschien zelfs veel leuker – maar kan nu dus ook via internet. Dat wil overigens niet zeggen dat je het met iemand anders moét spelen; de computer is intelligent genoeg om te doen wat nodig is; als jij op het ene platform gaat staan, dan neemt de computer snel genoeg het andere platform in om de deur te openen, bijvoorbeeld.

Conclusie en beoordeling

Het oordeel van Crew

Eigenlijk zit vooral de voorgeschiedenis van LEGO Star Wars het uiteindelijke cijfer in de weg. Als je totaal niet bekend bent met de serie, kun je rustig een punt bij het cijfer optellen, of uitgaan van het cijfer van het origineel, dat in 2005 een 8,5 kreeg. Maar daarmee is direct het heikele punt aangegeven: ‘The Complete Saga’ lijkt in alles nog op die game uit 2005, bestaat feitelijk gezien gewoon uit twee games die we al kennen. Dat maakt de game niet minder leuk, maar zorgt er wel voor dat je, als je die twee games al hebt, deze links kunt laten liggen.

7+
  • Blijft leuk
  • Nieuwe levels
  • Online Co-Op
  • Procent is oude content
  • Weinig verbeterd in 2,5 jaar tijd

Plaats een reactie


X
Lees meer over Star Wars Battlefront: Renegade Squadron: