Frontlines: Fuel of War

Recensie | -

Dat de fossiele brandstoffen op onze planeet opraken, zal denk ik niemand ontgaan zijn. ‘Groene’ stroom is de toekomst, met parken vol windmolens en auto’s die op water rijden. Toch wordt er tegenwoordig nog oorlog gevoerd om olie, al zullen de Amerikanen dat natuurlijk nooit toegeven.

In Frontlines: Fuel of War doet men gelukkig niet geheimzinnig over de reden van oorlog; de laatste oliebronnen beginnen op te raken en een Westerse coalitie (bestaande uit de Verenigde Staten en Europa) probeert deze in handen te krijgen ten nadele van de Russen en Chinezen. Dit gaat echter niet zonder slag of stoot, waardoor een Derde Wereldoorlog een feit is geworden. Een hoop politieke informatie dus, wat eigenlijk best goed als smoes gebruikt kan worden om eens ongestoord oorlog te voeren.

Natuurlijk voelt de game in vrijwel alle opzichten aan als de oprichter van het ‘landje-pik’ genre, Battlefield. Dat is ook niet zo gek is, aangezien een groot deel van het ontwikkelteam van Frontlines eerder verantwoordelijk was voor de populaire Desert Combat-modificatie voor Battlefield 1942. Aan een vergelijking met de laatste delen van Battlefield ontkom je dan ook niet en de uitkomst is positief voor Frontlines.

Conclusie en beoordeling

Het oordeel van JeFFire

Dat de ontwikkelaars van Frontlines: Fuel of War grote fans zijn van de Battlefield-serie hebben ze nooit onder stoelen of banken gestoken. De manier waarop Frontlines aanvoelt en speelt is dan ook sterk vergelijkbaar met diezelfde gameserie. Toch is Frontlines meer dan genoeg vernieuwend, met de radiografische voertuigen als belangrijkste toevoeging. De singleplayer valt helaas iets tegen, al is deze nog altijd stukken leuker dan bij welke Battlefield dan ook. Het is dan ook de multiplayer die Frontlines serieus tof maakt.

8+
  • Multiplayer
  • Opzet frontlinies werkt goed
  • Drones
  • Grafisch wisselvallig
  • Singleplayer niet bijster spannend

Plaats een reactie