The House of The Dead 2 & 3 Return
Recensie | -Ruim vier en een halve maand geleden stond er een Top 5-artikel op InsideGamer, een lijstje met vijf titels die volgens ons leuk zouden zijn om op de Wii te spelen. Op nummer twee in die lijst stond House of the Dead, als serie. “Net als bij Virtua Cop Wii zou de ontwikkelaar ervoor kunnen kiezen om alle delen in de serie bij elkaar op een disc te stoppen.” Dat stond erbij als commentaar. Je zou bijna denken dat Sega zo nu en dan op InsideGamer kijkt, want niet veel later werd House of the Dead 2 & 3 Return voor de Wii aangekondigd.

Er staan twee volledige spellen op deze disc, House of the Dead 2 en 3. Het tweede deel kwam in 1999 uit op de Dreamcast, samen met een lightgun. Een paar jaar later kwam het derde deel uit op de Xbox, waar jammer genoeg geen pistool bij zat. Kenmerkend voor beide delen is het feit dat er hordes zombies op je afkomen die je zo snel mogelijk dient af te schieten. Daarbij hoef je alleen rekening te houden met mikken en schieten, want de House of the Dead-games zijn on-rails shooters. Verwacht geen diepgaand verhaal, want House of the Dead is een typisch arcadespel. Dat betekent weinig tot geen verhaal en werkelijk tenenkrommende voice-acting, vooral in het tweede deel.
Net als in Sega’s vorige arcade-schietspel op de Wii, Ghost Squad, hebben bepaalde dingen die je doet in House of the Dead 2 invloed op het pad dat je neemt door een level. Stel je voor dat je in het eerste level de dame redt die van twee kanten door zombies wordt belaagd. Als je dat doet, laat zij je een ‘geheim’ deurtje zien waardoor je in een ander gedeelte terechtkomt. In het derde deel is deze mogelijkheid er nog steeds, maar hier is het iets anders ingevuld. In House of the Dead 3 schiet je namelijk op verschillende keuzes, waarbij er meestal twee of drie kanten zijn waar je heen kan gaan. Hoe dan ook, het is nog steeds de bedoeling om alles wat je ziet kapot te knallen. Het knallen is het leukst met een Zapper, maar werkt ook erg goed met een gewone Wii-mote. Schiet op alles wat beweegt, schiet buiten het scherm of schudt met je Wii-mote om te herladen, en probeer tussendoor vaasjes en muntjes te verzamelen. De structuur is altijd hetzelfde: je wordt door een level gestuurd met een zooi vijanden en een baas aan het eind.

House of the Dead 2 & 3 Return is overigens voor een lagere adviesprijs in de winkels te vinden. De reden daarachter is simpelweg dat het spel eigenlijk twee verouderde spellen bevat waar niet veel aan gedaan is. De spellen zien er nog hetzelfde uit, verlopen op dezelfde manier, en er zitten nog steeds dezelfde slechte stemacteurs in. Beide spellen zijn zo verouderd dat je er eigenlijk uit nostalgisch oogpunt naar moet kijken. Doe je dat niet dan zul je waarschijnlijk opkijken van de matige kwaliteit van de games. Het blijven echter wel vermakelijke shooters, waar je genoeg tijd in kunt steken als je samenspeelt of bijvoorbeeld de Time Trials eens een kans geeft. Toegegeven, het is een budgetspel, maar dan nog zitten er te weinig extra’s in.
Conclusie en beoordeling
House of the Dead 2 & 3 Return is een spel dat met een reden voor een lagere adviesprijs uitgebracht is. Er staan wel twee volledige spellen op die beide vrij vermakelijk zijn, maar er zijn verder veel te weinig extra’s aanwezig. Er is vrijwel niets veranderd aan de spellen, buiten een extra modus blijven de extra’s uit. Zoek je echter gewoon een vermakelijke arcadeshooter die goed gebruik maakt van de Zapper, dan is House of the Dead prima voor jou.
- Ouderwets zombies afknallen
- Richten werkt prima
- Ouderwets’ zombies afknallen
- Op vrijwel alle punten verouderd
- Te weinig extra’s

Registreer nu!